Neuživili by se, tak řídí stát

Neuživili by se, tak řídí stát

Jak to může jinak vypadat, když hloupí a neschopní řídí stát? Tak, že z poslanecké sněmovny „vypadává“ jeden zmetek za druhým. Kdyby takhle pracoval jakýkoli dělník, velmi rychle by z něj majitel firmy „udělal nezaměstnaného“.

Přiznejme si, že většina lidí chodících k volbám musejí být hlupáci. Nic jiného není možné. Jinak by přece takoví pitomci nemohli být znovu a znovu voleni. Je úplně jedno, kam kandidují. Princip je stále stejný. Když je voličova inteligence natolik nízká, že mu neumožní zjistit, že kandidát je ve skutečnosti vůl, tak ho do funkce protlačuje téměř násilím. Kla­sickým případem tohoto voličského přístupu je komunistický europoslanec Ransdorf, který se do Europarlamentu dostal z prakticky z nevolitelného místa kandidátky jen díky mase preferenčních hlasů.

Člověk by řekl, že i poměrně hloupý poslanec se může opřít o své chytré poradce, které si za státní peníze platí. Ale to bychom nesměli být v Česku. Placení odborní poradci poslanců často nejsou špičkovými odborníky na danou problematiku, ale v první řadě kama­rády poslanců. A proto má téměř každý zákon přijatý poslaneckou sněmovnou značné nedo­statky.

Jak jsem se dnes dočetl v článku na serveru časopisu Týden s názvem „Legislativní zmetek, úřednická absurdita likviduje učně“, díky nové vyhlášce vycházející z novely zákona o ochraně zdraví nebudou moci například budoucí chemici pracovat s chemikáliemi, autome­chanici s benzínem a truhláři s tvrdým dřevem.

Bude asi zapotřebí upravit lidové rčení:

„Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí. Kdo ani neučí – řídí stát!“

Václav Husák

Zdroj poslední informace: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/urednicka-absurdita-likviduje-ucne-nemohou-se-ucit_364837.html

Parlament České republiky Foto : cs.wikipedia.org
Parlament České republiky Foto : cs.wikipedia.org

 

Václav Husák

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Neuživili by se, tak řídí stát

  • Vrcholná politika už je taková špína, že nikdo slušný kandidovat nebude. To povede k likvidaci zdravého rozumu ve státě. Poslanec není profese, ale diagnóza. Tak daleko jsme došli a půjde to ještě dál. Čím tupější politici, tím levnější je jejich řízení v zájmu elity. Dnes se nikdo nestydí za práci uklízečky nebo popeláře, ale za politiky se obvykle stydí celé jejich okolí. Jestliže má někdo mít tak obrovské pravomoci ničit životy lidem, měl by prokazovat svou kvalifikovanost. Ale když je hloupý politik, snadno ho jen méně hloupý podnikavec přesvědčí, že je pro něj tím správným poradcem. Degeneruje nám politika a rozum. Nenechme se zblbnout a udržujme si zdravý rozum.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*