Neúspěšní žadatelé o azyl používají Itálii jako zadní dveře k pobytu v Evropské unii

Neúspěšní žadatelé o azyl používají Itálii jako zadní dveře k pobytu v Evropské unii

Tisíce migrantů, jejichž žádost o azyl byla v severní Evropě odmítnuta, se vracejí do Itálie, protože je to pro ně zde „snadnější“ získat dokumenty k pobytu v Evropské unii, podle tvrzení regionálních úředníků a pracovníků humanitární pomoci.

Orgány v severní italské provincii Friuli-Venezia Giulia ležící v blízkosti hranic s Rakouskem a Slovinskem, vyzývají vládu, aby jim pomohla s tím, že v letošním roce do tohoto regionu přišlo několik tisíc odmítnutých žadatelů o azyl, píše BBC.

Starostové Gorizie, Trieste, Udine a Pordenone napsali italskému ministrovi vnitra, aby vyjádřil své znepokojení, protože jsou svědky nového migračního toku ze severní Evropy do Itálie – doposud v opačném směru – s migranty žádajícími o azyl cestující z Německa, Rakouska, Francie a Belgie.

Hlasatel promluvil s jedním žadatelem o azyl z Afghánistánu, který uvedl, že strávil tři roky v Německu předtím, než byla jeho žádost o azyl zamítnuta.

„Neměl jsem jinou šanci, takže jsem přišel do Itálie. Myslím, že mi dají dokumenty za jeden až jeden a půl roku,“ uvedl přistěhovalec.

S poznámkou, že většina z těch, kteří přijíždějí, pochází z Pákistánu a Afghánistánu, Adalberto Chimera, který pracuje pro katolickou organizaci Caritas, řekl BBC: „Přicházejí do Itálie, protože Itálie definuje celý Afghánistán a část Pákistánu jako místa, kde může být zvažováno udělení o azyl – za pomocí kritérií, která jsou širší, pokud jde o politický azyl.“

Deník Breitbart London v srpnu oznámil, že norská vláda deklarovala všechny kromě dvou provincií v Afghánistánu jako bezpečné pro deportaci s tím, že Norské ředitelství pro migraci uvedlo, že by deportace do země měly pokračovat.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Matteo Salvini FB)




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*