(NE)Šokující objev české neziskovky o vztahu islámu a netolerance

(NE)Šokující objev české neziskovky o vztahu islámu a netolerance

Pro obhájce islámu je nejspíše velmi tragické zjištění výzkumu EU placenou neziskovou organizací o tom, že čím více je muslim zbožný, tak tím více je netolerantní. Aspoň takto to vyplynulo z výzkumu Think-tanku Evropské hodnoty.

Graf Evropských hodnot

co si mysli muslimove

Je velice úsměvné, že jsem já sám osobně na takovouto zákonitost upozornil ve své knize Eurabia – mýtus nebo realita budoucnosti? (2015) V niž jsem popsal dvě základní teorie vztahu k islámu.

Multikulturalismus učí, že původní islám je nenásilný a tolerantní a teprve vzdalováním se od původních islámských hodnot dochází k radikalizaci, netoleranci či násilí. Tato teorie je také základním kamenem islámské i multikulturní propagandy v Evropě.

Teorií islámu z pohledu multikulturalismu

multikulturalismus a teorie

Jenže co když je tomu přesně naopak? Co když původní islám je netolerantní a násilný a teprve vzdalováním se od některých jeho hodnot a dogmat dochází ke vzdávání se násilí a netolerance a vzniká tzv. umírněný islám či umírněný muslim?

Má teorie o vztahu islámu a netolerance

lhotanova teorie

A teď nám po pečlivém a jistě i velice nákladném výzkumu sdělují analytici think-tanku Evropské hodnoty, že čím více je muslim fundamentalistický (zbožný), tak tím více je netolerantní:

Evropské hodnoty dokonce zjistily, že hlavním radikalizačním faktorem jsou muslimští duchovní, a potažmo samotné mešity. Ano, kdyby si ovšem přečetli mou knihu z roku 2011 Islám a islamismus v České republice, nebo Ježíš Kristus a islám (2015), tak by se tam sami dočetli jak radikální a nenávistné názory mají čelní představitelé českých mešit a české muslimské komunity.

Jenže to na co jsme já došel osobní zkušeností a selským rozumem, tak to musí naší odborníci placení Bruselem dlouho zkoumat a za pěně tučné granty. Inu podnikat se musí umět i v neziskovém sektoru.

Já se ovšem raději teď ptám: Změní se něco? Budou naší odborníci sledovat stejně bedlivě aktivity muslimů, jak sledují aktivity Rusů? Bude oficiálně zařazen islám na seznam potencionálního nebezpečí pro Evropskou unií, jako je řazeno vlastenectví či odpor proti imigraci?

Ukázka projevu islámského extremismu v českých mešitách

 

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*