Nesnesitelná lehkost emigrace 1968 i dnešní migrační vlny…

Nesnesitelná lehkost emigrace 1968 i dnešní migrační vlny…

Samozřejmě, jsou zde i rozdíly. A to značné. Zatímco v Sýrii je nebezpečí přijít o život zcela reálné a také se to několika stům tisíc Syřanů již stalo, tak stejné nebezpečí od „Rusů“ zde prakticky nehrozilo.

Vím, že nebudu pochválen a budu asi dokonce označen za agenta s Putinovou teplou vodou, ale pravděpodobnost toho, že člověk přijde působením sovětského vojska k nějaké vážné zdravotní újmě, tedy vážného úrazu či dokonce smrti, byla daleko menší, než že zahyne při dopravní nehodě.

Újma, která se zde lidem děla, byla především v tom, že museli žít pod komunistickým režimem a nikoli, že je vládní či povstalecká vojska budou bombardovat tak jako v Sýrii. Nezlehčuji fakt sovětské intervence, ale za celou dobru „pobytu vojsk“ přišlo u nás o život tolik lidí, jako v Sýrii některý den.

Ilustrační obrázel Foto: REUTERS/ Alkis Konstantinidis
Ilustrační obrázel Foto: REUTERS/ Alkis Konstantinidis

Takže, jak sovětská intervence, tak i válka v Sýrii jsou či byly mezinárodně uznávané příčiny emigrace z dané země a podle toho byli tito lidé na Západě také přijímáni.

Ovšem, stejně tak, jako za sovětské „okupace“ nehrozilo reálné nebezpečí smrti, tak i v současné migrační vlně takové nebezpečí většině migrantů nehrozí.

Budu velmi bit, ale napsat to musím. Sovětská intervence byla, pro mnoho a možná že pro většinu emigrantů vítanou záminkou k tomu, aby se rychle a jednoduše dostali do některé za Západních zemí, protože prakticky všechny vyslovily připravenost CS emigranty převzít.

A podobnost se současnou migrační vlnou, je nejen v tom, jak se kdo chytá vhodné záminky. Tedy CS emigranti samozřejmě hlavní děl sovětských tanků, protože se báli, že si to budou dětinsky ještě padesát let pamatovat.

A přitom v životě žádný „živý“ sovětský či jiný tank neviděli, ale prostě této „příčině emigrace“ nemůže nikdo odolat. A naprosto stejné je to i s těmi současnými migranty, kteří možná mají o Sýrii a bojích tam menší povědomost než naše exportní kačenky, Hanča a Tonča.

A hlavní podobnost je v „zemi určení“. Tady se ty dva proudy, ten CS v roce 1968 a později a ten současný muslimský vůbec neliší. V obou případech se emigranti a posléze migranti soustřeďují na bohaté země Západu.

Myslím, že vůbec žádného Čecha vůbec nikdy nenapadlo po emigraci z ČSSR žádat o azyl třeba v Řecku nebo v Portugalsku.

Můj 4% kamarád, ženatý s jistým Ivanem, Rusem z NL mi vyprávěl, že ještě do 60. let nebyla u nich na vsi elektřina. Takže do Řecka a Portugalska se zcela jistě nikdo nehrnul.

A dál to už je nošení sov do Athén. Všichni víme, že jak tehdy, tak i nyní jsou hlavním cílem migrace Německo (tehdy Západní), severské země, USA a Kanada.

Ale zatímco Kanada brala v roce 1968 Čechy horem dolem, tak dnes je daleko opatrnější a USA obzvláště.

A samozřejmě, ten největší rozdíl je v náboženství, kultuře a „ghetovosti“. Milión přizpůsobivých, pilných, jazyka alespoň částečně znalých křesťanů, by v Německu žádné potíže nezpůsobil.

Protože, kdyby se chovali jako ti českoslovenští v roce 1968, tak by asi opravdu byli pro německé hospodářství posilou.

Ovšem, tato horda, nevím, jak ji slušně pojmenovat s sebou nenese nic jiného než negramotnost, nepřizpůsobivost, nekvalifikovanost a samozřejmě také náboženskou nesnášenlivost, to hlavně a pak také ono srocování se do ghet, které u CS emigrace vůbec nebylo.

Jsem pokřtěný katolík, první svatbu jsem měl v kostele (víc jich církev nepřipouští), ale jsem nepraktikující katolík. Ale v poslední době mám dojem, že padnu na kolena a budu Boha prosit o slitování pro tuto zem a Evropu vůbec.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nesnesitelná lehkost emigrace 1968 i dnešní migrační vlny…

  • Celá tato imigrantská gauza je též záminka jak nás poštvat proti nepohodlnému Rusku. Každý ví, kdo je sem zve/MuttiMerkl a její loutkoherci z Washingtonu/. Generálové z NATO a jejich hlásné touby z Topky nám chtějí vnutit názor jiný.“ Že nám je posílají Rusy, kteří se tím se snaží destabilizovat Evropu“. Snaží se tak lidi proti Rusku poštvat a tak válkou vyvolat. Ale nejsme jen ovce, jsme myslící lidé. Jejich nenávist k Putinovi a Rusku je až do nebe volající. Snažíte se tak Mainstreamem vše rozvrátit a pak to hodit na Rusko, ale to se jim vymstí a obrátí se proti nim!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*