Nepodařený pokus o anketu

Nepodařený pokus o anketu

Kterýsi neidentifikovatelný žurnalista/tka iDNES.cz se velmi nevtipně pokusil zjistit, jaké má česká populace postoje k setrvání v EU.

V článku http://zpravy.idnes.cz/anketa-ctenaru-idnes-czexit-dpl-/domaci.aspx?c=A160616_161459_domaci_jw nabízí základní otázku, zda „Měla by Česká republika zůstat v EU nebo z ní vystoupit?“ s volbou zůstat – vystoupit. Proč tam nemají volbu „EU zásadně reformovat“? Odpovím. Asi proto, že se jim to nehodí do krámu, dnes je přípustná pouze černá nebo bílá, jedině přípustné jsou antagonismy, které uchovají věčné spory. A o uchování sporů, nikoliv jejich řešení v současné celosvětové politice jde především a náš tvůrce ankety nemyslel, pouze plnil zadání.

„Součástí hlasování je též hodnocení, jak si podle vás, čtenářů, Evropská unie vede v jednotlivých hlediscích svého působení. Rozhodněte, které z aspektů považujete za kladné a které za záporné.

Které aspekty členství v EU považujete za klady a které za zápory?

 • volný pohyb zboží, služeb a kapitálu – jo, dobrý – klad
 • volný pohyb osob – Schengenský prostor – klad
 • možnost pracovat v zahraničí – klad
 • euro a společná měnová politika – nevím a asi si nikdy nebudu jistá
 • koordinovaná zahraniční a bezpečnostní politika – veskrze mazaná otázka, protože koordinovaná zahraniční politika je kravina a koordinovaná bezpečnostní politika je potřebná věc
 • společná zemědělská politika – zhouba pro české zemědělství
 • dotace – podpora z evropských fondů – zhouba pro čestnou soutěž a živná půda pro zločince
 • společná unijní legislativa (právní předpisy) – opět zavádějící otázka. Například české hygienické předpisy uplatnit v celé EU by bylo přínosem, ale zakřivené okurky a další lobbyistické zvrácenosti patří vypráskat
 • směřování k větší integraci a federalizaci Unie – fuj, to je čertovina
 • rozšiřování EU o další státy – třeba Turecko, že? Každý stát je specifický a je podvrhem takovou otázku předkládat

 

No, a když máte s nějakou otázkou zásadní problém a nemůžete akceptovat předložené odpovědi klad/zápor, jste z ankety vyřazeni. Zkrátka, nevhodní účastníci se neúčastní, protože je pan systém nevpustí. Takže, abych úplně nevypadla z hlasování, vznikl tento blog
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nepodařený pokus o anketu

 • Od EHS k dnešní podobě EU uběhla dlouhá doba a změny jsou dramatické. EU si vysvětlují elity jako federální instituci, kterou řídí nikým nevolení a nikým nechtění úředníci. Amerikanizace myšlení postihne další generace, které nepoznaly nic jiného a smíří se s faktem, že se budou ptát euroúředníka, zda mohou na WC.
  EU je nereformovatelná a je ve stejné fázi, jako RVHP v roce 1989. Fakticky se rozpadla, formálně ještě existuje. Rozpad si přeplacení úředníci nechtějí připustit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*