Neočkovaní studenti budou nosit různobarevné náramky, aby mohli být identifikováni od ostatních

Neočkovaní studenti budou nosit různobarevné náramky, aby mohli být identifikováni od ostatních

Studenti prvního ročníku univerzity v Bathu dostali od úřadů pásky, aby dali najevo, zda byli dvakrát očkováni, přičemž studenti bez očkování musí nosit jinou barvu.

„Nováčci dostali náramky, aby dali najevo, zda jsou očkováni proti koronaviru uprostřed hněvu na vznikající „dvouúrovňové“ univerzitní kampusy,“ píše Telegraph.

„Studenti, kteří tento týden přijedou na univerzitu v Bathu, dostanou různobarevný náramek, pokud mohou předem prokázat, že jsou dvakrát očkováni, nebo mají imunitu proti Covidu-19.“Ti, kteří nemohou prokázat, že byli očkováni, jsou nuceni zařadit se do jiné fronty na jasném příkladu segregace.

Bath je notoricky levicové město, stejně jako jeho hlavní univerzita.

Vakcínové pasy jsou v kampusech vymáhány navzdory neschopnosti vlády je zemi vnutit poté, co studie zjistily, že by byly diskriminační a eticky nevhodné.

Studenti na Sheffieldské univerzitě musí také předložit covidový pas, aby získali přístup k účasti na nováčkovských akcích nebo večerech odborů, což znamená, že ti, kdo se nepodřídí, přijdou o společenský život úplně, přičemž jeden student prozradil, jak se cítí „vyloučený“ a jak se bojí, že ho „zostudí před přáteli“.

Po studentech z Oxfordu a Cambridge se také žádá, aby zveřejnili svůj stav očkování.

„Obáváme se, že některé univerzity zřejmě zavedly něco, co se rovná vakcinačnímu pasu, tajně,“ řekla Arabella Skinnerová, ředitelka rodičovské skupiny UsForThem.

„Myšlenka, že by studenti měli zveřejňovat své soukromé lékařské informace takovým veřejným způsobem, je nepřijatelná. To odráží příklady diskriminace, které jsme během pandemie viděli ve školách, a vyvolává obavy z dvouúrovňového systému, který studentům umožňuje přístup ke vzdělání.“

Vakcínové pasy se většinou ukázaly jako neúčinné všude, kde byly přijaty, včetně Francie, kde v mnoha případech nejsou ani vymáhány.

Poté, co Izrael zavedl jeden z prvních vakcinačních pasů na světě, zaznamenal rekordní novou vlnu infekcí COVIDu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Neočkovaní studenti budou nosit různobarevné náramky, aby mohli být identifikováni od ostatních

  • AUshwitz a potom NORIMBERG #2 a vesaky pro ty co to tlacili. Nebo kulku! Bezva.

  • Žlutá hvězda se vrací. Jak nedůstojné a hloupé. Kdo nebude mít hvězdu, bude bez soudu zastřelen?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*