„Nenávidí Italy a musí rezignovat!“: Salvini útočí na starosty, kteří odolávají tvrdým imigračním pravidlům

„Nenávidí Italy a musí rezignovat!“: Salvini útočí na starosty, kteří odolávají tvrdým imigračním pravidlům

Časy, kdy starostové měst Palermo, Florencie a Neapol mohli získávat peníze z ilegálních migrantů skončily, prohlásil italský ministr vnitra a slíbil, že ti, kteří odporují novým pravidlům se budou zodpovídat před zákonem a historií.

„Ti, kteří pomáhají nelegálním přistěhovalcům, nenávidí italský lid,“ řekl Salvivi a odsoudil své oponenty na Facebooku a Twitteru.

Ministr konzervativní strany Liga přislíbil, že rebelující hlavy města se budou „zodpovídat před zákonem a historií“. A nejedná se o žádné plané sliby, protože bývalý starosta kalábrijského města Riace je v současné době zatčen za podporu napomáhání nelegálního přistěhovalectví.„Někteří starostové se lstivě dívají zpět na dobré časy přistěhovalectví, ale tato párty pro ně skončila!“ Prohlásil Salvini.

„Některými starosty“ měl na mysli hlavy Palerma, Florencie a Neapole, kterým dám na výběr, aby se vzdali svých funkcí.

Tito tři starostové namítali, že některé části Salviniho bezpečnostního dekretu na omezení nelegální migrace do země jsou neústavní a že je nebudou dodržovat.

Podle nového nařízení, migranti již nemohou žádat o trvalý pobyt po dvouletém azylovém pobytu – ale starosta Palerma Leoluca Orlando chce, aby jeho město pokračovalo v těchto praktikách. Odepírání migrantům přístup ke zdravotní péči bude mít opačný efekt a nasměruje je namísto toho na cestu zločinu, tvrdil v rozhovoru s deníkem La Repubblica.

Odpor vůči tomuto nařízení není „činem občanské neposlušnosti nebo výhrady svědomí, ale jednoduché uplatňování ústavních práv zaručených všem, kteří žijí v naší zemi,“ řekl Orlando.

Orlando také oznámil plány podat proti imigračním pravidlům žalobu u Ústavního soudu, aby soudci rozhodli o tom, jak korespondují s italskými zákony.

Starostu Palerma podpořil jeho protějšek z Florencie Dario Nardella, který trval na tom, že se jeho město nepřizpůsobí zákonu, který „vyhošťuje žadatele o azyl bez repatriace a vyhazuje je na ulici.“

Neapolský starosta Luigi de Magistris zase uvedl, že otevře přístav města  pro loď nevládní organizace Sea Watch, která se podílela na záchraně migrantů, jenž se pokoušejí dostat do Itálie na raftech a vratkých člunech.

„Doufám, že tato loď přijede do Neapole, navzdory tomu, co říká vláda, pustíme jí do přístavu,“ řekl de Magistris a dodal, že „bude prvním, kdo povede záchranné úsilí.“

V návaznosti na jeho připomínky, Salvini zopakoval, že všechny přístavy v Itálii byly pro záchranné lodě uzavřeny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*