„Nemůžeme se skrýt za zdí“: Macron pochválil svět s masovou migrací

„Nemůžeme se skrýt za zdí“: Macron pochválil svět s masovou migrací

„Žijeme ve světě masové migrace,“ prohlásil Emmanuel Macron a varoval občany, aby se nenechali „oklamat“ tvrzením, že Evropa by mohla zastavit příliv (migrantů), protože hraniční „zdi prostě nefungují“.

Na radnici na předměstí Essonne, oblasti jižně od Paříže, která je obydlená převážně migranty a byla tvrdě zasažena během nepokojů v roce 2005, francouzský prezident také naznačil, že by rád udělil amnestii nelegálním přistěhovalcům.V reakci na otázku, zda mají mít lidé bez občanství právo volit v komunálních volbách, Macron řekl, že by raději zvýšil počet francouzských pasů, které vláda vydá.

„V podstatě je dnes skutečným tématem přístup k občanství,“ uvedl Macron.

Poté, co vysvětlil, že by se raději soustředil na nízkou účast v některých volbách, než aby dal právo cizincům volit, Macron uvedl, že by chtěl poskytnout migrantům snadnou „cestu k francouzskému občanství, pokud tam žijí dlouho“.

Později na této události globalistický vůdce nastínil svou vizi přistěhovalecké politiky s tím, co místní média charakterizovala jako útok na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který byl zvolen s mandátem na snížení nelegální migrace.

„Můžeme zavřít oči nebo se ukrýt, ale migrace bude probíhat, ať se nám to líbí, nebo ne,“ řekl Macron a varoval, že občané „nesmí být klamáni…Žijeme ve světě migrace“.

„Vůbec nevěřím lidem, kteří by stavěli zdi, protože zdi nefungují,“ řekl Macron podle deníku BFMTV.   

Navzdory existenci nesčetných příkladů hraniční bezpečnosti, které jsou v rozporu s jeho tvrzením, včetně izraelské jižní hraniční zdi, která pomohla k 100 procentnímu účinku při odpuzování nelegálních přistěhovalců, Macron prohlásil, že jeho odpor vůči zajišťování hranic EU není „ideologický“ a dodal: „Bylo by to hezké, ale nefungovalo by to.“

Při předchozích vystoupeních během turné „velkých debat“, které bylo zahájeno po protivládních protestech, které jej vyzývaly, aby odstoupil, prezident odmítl požadavky na přímou demokracii a opakovaně zaútočil na Brexit s tím, že za něj mohou „falešné zprávy“ a „manipulace“.

 

(Emmanuel Macron Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Nemůžeme se skrýt za zdí“: Macron pochválil svět s masovou migrací

  • Žádné zdi by nebyly potřeba, kdyby státy nedávaly migrantům peníze, telefony, bydlení, zdravotní pojištění atd. zdarma. Migrantům bych nabídl zabijačkovou polévku zdarma a nic víc. Oni by si rozmysleli, kam vlezou.
    Pokud vlády rozdávají ze sociálního systému a peněz daňových poplatníků, páchají tím trestný čin a měli by být za zdí a za mřížemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*