Němečtí vědci údajně testovali výfukové plyny na lidech

Němečtí vědci údajně testovali výfukové plyny na lidech

Veřejná kritika německého automobilového průmyslu vystupňovala po zprávách, že testy výfukových plynů byly prováděny jak na opicích, tak na lidech.       

Testy údajně dělala výzkumná skupiny financovaná velkými německými společnostmi. Německá vláda tyto experimenty odsoudila a Volkswagen se snažil od toho distancovat, přičemž předseda společnosti uvedl, že „ve jménu celé rady tyto praktiky důrazně odmítám.“

Testy německých společností jsou obzvláště do očí bojící, protože během holocaustu nacisti zabíjeli lidi čerpáním výfukových plynů do uzavřených „plynových dodávek.“

Odhalení těchto testů přidává další zvrat k pokusům německého automobilového průmyslu přejít skandál Volkswagenu, který se týkal podvádění v testech vznětových motorů a výsledného zpochybňování dieselové technologie v celém průmyslu.

Předseda Volkswagenu Hans Dieter Poetsch uvedl, že testy musí být „kompletně a bezvýhradně prošetřeny,“ informovala zpravodajská agentura DPA.Zpráva deníku New York Times zjistila, že výzkumná skupina financovaná velkými německými výrobci automobilů uznala experimenty, ve kterých byla jedna skupina opic vystavena splodinám motoru pozdního modelu Volkswagen, zatímco druhá skupina byla vystavena splodinám ze staršího pickupu Ford .

Pokusy byly prováděny v roce 2014, než byla společnost Volkswagen přistižena při používání softwaru, který umožnil vozidlům podvádět u emisních zkoušek. Měly za cíl ukázat, že moderní dieselová technologie vyřešila problém s nadměrnými emisemi, ale podle zprávy deníku New York Times bylo vozidlo Volkswagen v testu vybaveno protizákonným softwarem, který změnil ovládání emisí.

Volkswagen připustil používání tohoto softwaru v roce 2015. Skandál Volkswagenu vedl k veřejné kontrole emisí nafty, jelikož regulátoři zjistili, že vozidla jiných firem mají také vyšší emise na silnici, než během testování, i když ne nutně prostřednictvím nelegální manipulace. Průmysl musel odmítnout výzvy k zákazu naftových motorů v německých městech s vysokou úrovní znečištění.

Společnost Daimler AG uvedla, že je „zděšena povahou a rozsahem studií“ a uvedla, že i když to nemělo žádný vliv na design studie, „zahájili jsme komplexní vyšetřování této záležitosti.“

Společnost BMW uvedla, že se „nezúčastnila zmíněné studie“ ani na zvířatech a „od této studie se distancuje“.

Zpráva deníku Times uvedla, že skupina, která zadala studie, známá pod německými iniciály EUGT, získala veškeré finanční prostředky od tří výrobců automobilů. Volkswagen ve svém prohlášení uvedl, že zadavatelé byli společnosti Volkswagen, BMW, Daimler a společnost zabývající se komponenty a technologiemi Bosch.

 

(Timesofisrael/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*