Německý zpravodajský důstojník nalezl ukrajinské stopy u vraždy Borise Němcova

Německý zpravodajský důstojník nalezl ukrajinské stopy u vraždy Borise Němcova

Německý publicista a bývalý zpravodajský důstojník BND Wilhelm Dietl řekl během vyšetřování atentátu na Borise Němcova, že bezpečnostní úřad Ukrajiny (SBU) by mohl být zapojen do tohoto zločinu.

Dietl prezentoval výsledky šetření vedeného skupinou Ost-Objektiv 14. června v Berlíně. Podle něj se skupina skládá z bývalých vedoucích představitelů německých a rakouských tajných služeb. Zaměstnanci zpravodajských služeb Norska, Dánska a Ukrajiny byli také zapojeni do vyšetřování.

Autoři zprávy se domnívají, že SBU chtěla využít smrti Borise Němcova, aby tím vyvolala nepokoje v Moskvě. Údajná „čečenská stopa“ byla zavedena do případu k záměrnému odvedení pozornosti.

Hlavní roli ve vraždě politika sehrála jeho přítelkyně, ukrajinská modelka Anna Duritskaya. Pár se procházel v centru Moskvy tu noc, a Anna přesvědčila Borise, aby se prošli po Velkém moskevském mostě v blízkosti Kremlu, kde byl politik zabit.

Autoři zprávy také uvedli, že načasování atentátu bylo promyšlené, stejně jako to, že měl Boris Němcov vést protestní pochod v Moskvě v řádu několika dní. Skutečnost, že ani Rusko, ani Západ nemají prospěch ze smrti Němcova hovoří ve prospěch této teorie, uzavírá Dietl.

Je zřejmé, že verze vyšetřování smrti Borise Běmcova skupinou Ost-Objektiv zůstává diskutabilní.

Slavný ruský opoziční politik Boris Němcov byl zastřelen v Moskvě v noci dne 28. února 2015. Byl zastřelen čtyřmi ranami zblízka na Velkém moskevském mostě v blízkosti Kremlu. Vrah z místa čina uprchl bílým vozidlem.

Podle ruské vlády, vražda známého politika Borise Němcova byla provokativním atentátem. Údajný organizátor atentátu, Ruslan Mukhudinov, byl zařazen na mezinárodní seznam hledaných zločinců.

 

(Pravda/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německý zpravodajský důstojník nalezl ukrajinské stopy u vraždy Borise Němcova

  • · Edit

    To bylo keců, že za to může Kreml a hlavně Putin, a ejhle, co se dnes klube z pod slupky. Už tenkrát se mi to zdálo přitažené za vlasy a čas mi dává za pravdu. No, na světě je dost lidí, kterým by se hodilo, svalit vinu na Putina.

  • Ukrajina dnes udělá cokoli, jen aby Rusko bylo nějak západem trestáno. Na Ukrajině dnes vládne autoritářský polovojenský režim, kde i nemožné může být možné!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*