Německý zakladatel hnutí Pegida bude asi pokračovat ve své funkci, navzdory jeho kontroverznímu obrázku na Facebooku.

Německý zakladatel hnutí Pegida bude asi pokračovat ve své funkci, navzdory jeho kontroverznímu obrázku na Facebooku.

Bývalý vůdce a zakladatel proti-islámského hnutí Pegida v Německu, Lutz Bachmann, který odstoupil poté, co si na Facebookový profil dal svoji fotografii, na které se podobá Adolfu Hitlerovi – se stylizovaným knírkem a účesem- se pravděpodobně vrátí na svou pozici, podle Facebookového účtu hnutí Pegida.

„Bylo rozhodnuto, v tajném hlasování, že od této chvíle až do dalšího oznámení, Lutz bude jedním ze tří prezidentů,“ stálo v příspěvku na Facebookovém profilu této organizace, který se na Facebooku objevil v pozdních nedělních hodinách.

pegida

Bachmann byl donucen odstoupit 21. ledna poté, so Dresdner Morgenpost zveřejnila jeho fotografii, kterou údajně získala z jeho Facebookového profilu, kde byl oblečen jako nacistický vůdce. Skandální příspěvek se šířil na sociálních sítích a vyvolal jiskřivou debatu mezi veřejnosti.

Bývalý vůdce Pegidy sám vysvětlil motiv pro zveřejnění takové fotografie, jako vtip, podle místních sdělovacích prostředků.

Poté, co musel Bachmann rezignovat, pět dalších členů také údajně opustilo tuto organizaci.

Bachmann je jedním z nejznámějších vůdců hnutí Pegida (Vlastenečtí Evropané proti Islamizaci Západu). Skupině, která byla založena v Drážďanech, Německu v říjnu 2014. Hnutí se podařilo získat až 25.000 lidí k jejich proti-imigračním pochodům v jejich rodném městě v lednu po sérii smrtících útoků ve Francii provedené islamistickými ozbrojenci. Hnutí se také rozšířilo do dalších evropských zemí, zejména do Dánska, Norska, Velké Británie, Švýcarska a Španělska.

 

Sputnik/Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*