Německý poslanec AfD byl brutálně zmlácen v „politicky motivovaném pokusu o atentát“ (18+)

Německý poslanec AfD byl brutálně zmlácen v „politicky motivovaném pokusu o atentát“ (18+)

Jeden z předsedů pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Frank Magnitz bojuje o svůj život kvůli vážným zraněním hlavy poté, co na něj zaútočili tři neznámí útočníci.       

Magnitz byl odvezen do nemocnice v pondělí večer poté, co utrpěl vážné zranění hlavy po „politicky motivovaném pokusu o vraždu,“ uvedla AfD ve svém prohlášení, v němž zveřejnila fotografii zraněného předsedy.Ozbrojeni dřevěnými tyčemi, tito tři muži opakovaně mlátili politika do hlavy a kopali do něj, když už ležel na zemi. Naštěstí útok spatřil jeden pracovník na stavbě a pokusil se zasáhnout. Podle prohlášení, k útoku došlo bezprostředně poté, co Magnitz opustil novoroční recepci poblíž brémského Goetheplatz.

„Dnes je v Německu černý den pro demokracii,“ uvedla AfD a poznamenala, že Magnitz je nadále ve velmi vážném stavu. „Byl napůl mrtev,“ napsal na Twitteru mluvčí AfD Jörg Meuthen a označil útok za „zbabělé a odporné spiknutí“.

Mezitím, co policie pokračuje ve své honbě po útočnících, němečtí politici začali odsuzovat brutalitu incidentu. „Doufám, že pachatelé budou brzy dopadeni a odsouzeni,“ uvedl poslanec strany Zelených Cem Özdemir a dodal, že neexistuje žádný důvod pro násilí, „ani proti AfD“.

Úřady zatím neuvedly motiv útoku, ale s její rostoucí popularitou, opoziční strana AfD se stala cílem zvyšující se kritiky a útoků kvůli její proti-imigrační a další ultrakonzervativní politice. Jen minulý týden, kancléř strany v Doebelnu ve východním Sasku utrpěla výbuch, který vedení AfD odsoudilo jako útok proti demokracii.

Alternativa pro Německo se v roce 2017 stala významnou politickou silou v Německu, kdy strana získala ve federálních volbách 12,6 procent hlasů a poprvé vstoupila do Bundestagu s 94 křesly.

 

(Foto: Global Look Press / Peter Hartenfelser;  (r) Facebook / afd.hb)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*