Německý novinář: Mnoho syrských uprchlíků jsou „obyčejní zločinci“

Německý novinář: Mnoho syrských uprchlíků jsou „obyčejní zločinci“

Se současným zákazem deportací uprchlíků zpět do Sýrie, jehož platnost končí v prosinci, se očekává na schůzce koncem tohoto měsíce, že ministři vnitra německých států rozhodnou, zda se toto opatření prodlouží.

Důvěrná zpráva ministerstva zahraničí, kterou získala německá média, uvádí, že není bezpečné posílat lidi zpět do Sýrie, přičemž se zpráva odvolává na přetrvávající násilí a porušování lidských práv ve válkou zpustošené arabské zemi.

Podle 28stránkového utajovaného dokumentu, který získaly deníky Süddeutsche Zeitung, RedaktionsNetzwerk Deutschland a stanice NDR a WDR, „v žádné části Sýrie neexistuje komplexní, dlouhodobá a spolehlivá ochrana pronásledovaných lidí.“Zpráva dodává, že muži ve věku 18 až 42 let mohou být při návratu do země vtaženi do armády a pravděpodobně budou čelit vězení kvůli své dezerci.

Dokument také mimo jiné uvádí údajné „zdokumentované případy“ lidí, včetně žen a dětí, „zadržovaných a mučených kvůli aktivitám jejich rodinných příslušníků, které režim považuje za nepřátelské.“

Tato zpráva bude pravděpodobně projednána, když němečtí ministři vnitra koncem tohoto měsíce zasednou k jednacímu stolu, aby znovu přezkoumali zablokování repatriace Syřanů.

V posledních dnech ministři Bavorska a Saska vyzvali, aby byli Syřané, kteří spáchali zločiny nebo jsou považováni za teroristickou hrozbu, posláni zpět.

Ministr vnitra Saska-Anhaltska na druhé straně uvedl, že toto moratorium by mělo být prodlouženo až do konce června. Federální ministr vnitra Horst Seehofer, který také podpořil myšlenku deportovat zločince, apeloval na pečlivé posouzení situace.

V roce 2012 se všechny německé státy dohodly na pozastavení deportací syrských uprchlíků v důsledku eskalace násilí v jejich domovské zemi. Toto pozastavení bylo od té doby prodlužováno každoročním hlasováním.

Přestože Organizace spojených národů tvrdí, že boje v Sýrii se nedávno uklidnily, stále varuje, že žádná země by neměla proti jejich vůli posílat uprchlíky zpět.

Podle Wolframa Goela, redaktora novin Bayernkurier, mnozí uprchlíci a žadatelé o azyl ze Sýrie a Iráku nejsou skutečné oběti války, ale pachatelé.

„Oni tvrdí, že v Sýrii nebo v Iráku byli vrahové nebo mučitelé ve prospěch ISIS nebo jiných skupin – důvod, proč doma očekávají krutou pomstu. Mnoho z nich jsou obyčejní zločinci,“ řekl Goel.

Jen dva příklady: 13. října 2018 skupina sedmi Syřanů a německý muž znásilnili ve Freiburgu osmnáctiletou dívku. Ve Freiburgu také v říjnu 2016 syrský muž znásilnil a zavraždil 19letou dívku, jejíž tělo hodil do nedalekého potoka.

Wolfram Goel také uvedl, že nyní, když větší část Sýrie už neprožívá válku a teroristé jsou téměř poraženi, normální lidé by se mohli vrátit a pomoci obnovit svou zemi.

Dalším problémem je, že mnoho takzvaných Syřanů nejsou ve skutečnosti Syřané, ale pocházejí z jiných arabských zemí, jako je Maroko, Alžírsko atd.

„Oni si koupili syrské pasy, protože Němci v letech 2015 a 2016 přijímali Syřany, aniž by jim kladli příliš mnoho otázek. Nepokoje, krádeže a sexuální obtěžování na Silvestra v Kolíně nad Rýnem – mnoho z těchto věcí provedli Severoafričané,“ poznamenal Wolfram Goel.

Ministři vnitra konzervativní CDU a CSU jsou silně pro to, aby byli vyhoštěni zločinečtí Syřané a byli odesláni zpět do Sýrie.

Blok CDU / CSU kancléřky Angely Merkelové je v současné době zastoupen devíti státními ministry, zatímco středolevá SPD, která je proti opětovnému zahájení deportací, jich má sedm.

Sedmiletý konflikt v Sýrii již zabil více než 360 000 lidí a vysídlil další milióny. Z 18 milionů lidí, kteří žijí v Sýrii, potřebuje pomoc 13 milionů, přičemž asi 5,6 milionu lidí potřebuje pomoc v nouzi, uvádí zpráva ministerstva zahraničí.

 

(Ilustrační obrázek AP Photo/Petros Giannakouris)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německý novinář: Mnoho syrských uprchlíků jsou „obyčejní zločinci“

  • Tak to je snad jedno, jestli to jsou Syřani, nebo ne. Mají syrský pasy, tak půjdou do Sýrie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*