Německý ministr z nárůstu trestných činů s noži „obvinil německé občany“

Německý ministr z nárůstu trestných činů s noži „obvinil německé občany“

Od prvních dvou let zaznamenalo Německo masivní nárůst trestných činů za pomocí nožů. Podle kanálu ZDF němečtí policisté tvrdí, že řada trestných činů s noži má „silné vazby na migraci“. Německý ministr největšího státu země dokonce přišel se zvláštní „radou“.

Ministr vnitra Herbert Reul ze státu Severní Porýní-Vestfálsko naznačil, že je velmi snadné vypořádat se s trestnými činy s noži. Reul uvedl, že občané budou muset být více „citlivější“. Nemusíte nutně dovolit, aby se k vám lidé dostali tak blízko.“

Není to zvláštní podnět, když zločiny s noži také zahrnují trestné činy ze cti a jiné formy ubodání, kterým jen těžko uniknete? Bodavé dovádění nebo teroristické útoky jsou obvykle a náhlé a lidé, kteří nejsou příliš mobilní, nemohou uniknout. Toto obvinění však není v Německu novým fenoménem.Reul se vyjádřil podobně jako starostka Kolína nad Rýnem poté, co byly stovky žen sexuálně napadeny během silvestrovských oslav na přelomu roku 2015 a 2016.

Starostka Henriette Rekerová poté řekla obětem sexuálních útoků: „Vždy existuje možnost si udržovat určitou vzdálenost, což je více než je délka paže. Snažte se nebýt blízko cizince, kterému nevěříte.“

Je skutečně šokující, že němečtí politici nejenže zanedbávají svou povinnost udržet své občany v bezpečí, ale také aktivně obviňují oběti a zároveň se vyhýbají svým vlastním povinnostem. Není proto překvapením, že rostoucí počet Němců protestuje proti Merkelové a její stále více oddělené vládě.

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

 
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*