Německý ministr: Karanténa zabije víc lidí než Covid-19

Německý ministr: Karanténa zabije víc lidí než Covid-19

Německý ministr pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerd Muller varoval, že karanténní opatření na celém světě nakonec zabijí více lidí než samotný koronavirus.

V rozhovoru pro německý list Handelsblatt Muller varoval, že reakce na globální pandemii vyústila v „jednu z největších“ krizí hladu a chudoby v dějinách.

Müller varoval, že další škody vzniknou, pokud budou vlády i nadále zavádět drakonická opatření.

„Jen na africkém kontinentu letos očekáváme dalších 400 tisíc úmrtí na malárii a HIV,“ zdůraznil Muller a dodal, že „dalších půl milionu zemře na tuberkulózu“.

„Zásobování potravinami a léky už není zaručeno,“ pokračoval Müller a dodal: „Řada západních programů pomoci není dostatečně financována,“ a podotkl, že země se sice zaměřují na boj s virem doma, ale na země, které nejsou vybaveny pro boj proti němu bez pomoci, to má obrovskou daň.Müller dále varoval, že „humanitární katastrofy“ se „hromadí přímo před našimi dveřmi“, zatímco evropské vlády se soustřeďují na uzamčení a omezení pohybu osob.

„Evropa se rozhodla podpořit svou vlastní ekonomiku programy v hodnotě kolem dvou bilionů eur. Žádná další podpora pro Afriku se neplánuje. To nás dožene,“ naléhal Müller.

Ministr připustil, že by taková akce mohla v budoucnu přinést další vlnu masové migrace.

Müllerovy komentáře přišly pět měsíců poté, co uniklá studie zevnitř německého ministerstva vnitra odhalila, že dopad karantény země by mohl kvůli obětem jiných závažných onemocnění, jimž se nedostává léčby, zabít více lidí než koronavirus.

Tyto nálezy zapadají do dalších výzkumů, které dospěly k závěru, že uzavírky konzervativně „zničí nejméně sedmkrát více lidského života“, než zachrání.

Profesor Richard Sullivan také varoval, že ve Spojeném království bude více případů úmrtí na rakovinu, než je celkový počet úmrtí na koronavirus, a to kvůli omezení přístupu lidí k screeningu a léčbě v důsledku uzamčení.

Jeho vyjádření zopakoval i Peter Nilsson, švédský profesor interní medicíny a epidemiologie na Lundské univerzitě, který řekl: „Je tak důležité pochopit, že počty úmrtí na COVID-19 budou mnohem menší než úmrtí způsobená společenským lockdownem, až bude ekonomika v troskách.“

Podle profesora Karola Sikory, onkologa, konzultanta NHS, by mohlo dojít k 50 000 nadbytečným úmrtím na rakovinu v důsledku pozastavení rutinních screeningů během uzamčení ve Velké Británii.

Kromě toho, studie publikovaná v časopise The Lancet poznamenává, že „fyzické distancování se, zavírání škol, obchodní restrikce a zavírání zemí, zhoršuje globální podvýživu dětí.

Odborníci rovněž varovali, že celosvětově dojde k 1,4 milionu úmrtí na neléčené infekce TBC v důsledku uzamčení.

Konsorcium datových analytiků v Jihoafrické republice zjistilo, že ekonomické důsledky uzavření země povedou k úmrtí 29krát více lidí než samotný koronavirus.

Stovky lékařů také odmítají opatření k uzavření a varují, že způsobí více úmrtí než samotný koronavirus.

Navzdory tomu, že se občanům po celém světě říká, aby následovali karanténu s cílem „zachránit životy“, řada expertů, kteří nyní varují, že uzavření by nakonec mohlo stát další životy, je médii ignorována nebo umlčována.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německý ministr: Karanténa zabije víc lidí než Covid-19

  • I kdyby měla opatření vliv na šíření viru, jejich účinek se neprojeví ihned. Je to jako v ekonomice. Přijme se opatření, druhý den není vidět efekt, tak se přijmou další. Efekt opatření se nakonec se zpožděním projeví s výsledkem, který si nikdo nepřeje.
    Babišovi by neměl radit plukovník Československé lidové armády, ale spíše matematici, kteří rozumí parametrickým rovnicím.
    Voják nezná pojem řízení. Zná jen pojem velení. Jen v diktátorských režimech jsou ve vedení státu vojáci.
    Chovejme se rozumně, nepanikařme a berme tuto vládu s rezervou. Doufejme, že do voleb nezboří stát definitivně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*