Německý ministr financí nakonec připouští, že vládní migrační politika se „vymkla kontrole“ v roce 2015

Německý ministr financí nakonec připouští, že vládní migrační politika se „vymkla kontrole“ v roce 2015

Berlín udělal chybu s jeho migrační politikou „otevřených dveří“, která se „vymkla kontrole“ a měla za následek stovky tisíc žadatelů o azyl vstupujících do této země v posledních dvou letech, přiznává německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Německá vláda se v současné době snaží „zlepšit to, co se vymklo kontrole v roce 2015,“ uvedl Schäuble v rozhovoru pro deník Die Welt. „My politici jsme lidské bytosti a také děláme chyby, ale můžeme se z nich alespoň poučit,“ uvedl německý ministr financí.

Německý deník Handelsblatt citoval zprávu ministerstva financí, která ukazuje, že Německo utratilo 21,7 miliard eur na řešení uprchlické krize v roce 2016. Většina peněz šla na pomoc německým státům a obcím, které loni obdržely 9,3 miliardy eur, zatímco financování na integraci uprchlíků stálo 2.1 miliardy eur.

Toto přímočaré prohlášení přichází v době těžké uprchlické krize, která zasáhla Německo v roce 2015. Podle podsledních vládních údajů, Německo přijalo stovky tisíc žadatelů o azyl, z nichž mnozí přicestovali neslavnou „balkánskou trasou“, táhnoucí se od Turecka, přes Egejské moře do střední Evropy.

Od roku 2015, vláda kancléřky Angely Merkelové udržovala takzvanou politiku „otevřených dveří“, a to navzdory lavině kritiky ze strany veřejnosti. V loňském roce, někteří členové kabinetu Merkelové začali napadat tuto politiku, a někteří navrhovali více selektivní přístup.

Později téhož roku, německá vláda představila balíček opatření- známý jako Asylpaket II- který zahrnoval zavedení limitů na počty žadatelů o azyl přijatých Německem a plány pro integraci těch, kteří již byli v Německu.

Německo následně rozšířilo seznam takzvaných „bezpečných“ zemí třetího světa s cílem urychlit deportaci neúspěšných žadatelů o azyl.

Dokonce i samotný Schaeuble učinil několik protichůdných prohlášení o uprchlické krizi v několika článcích německých médií. Loni v červnu Schäuble tvrdil, že uzavření evropské hranice pro migranty „by nás dovedlo k degeneraci v důsledku příbuzenské plemenitby,“ v rozhovoru pro Die Welt s tím, že němečtí muslimové „vždy obohacují naší otevřenost a naší rozmanitost.“

Zatímco bylo nejednoznačné a kontroverzní, jeho prohlášení vyzvalo k pragmatičtější hospodářské spolupráci na Středním východě a v severní Africe. „Jedna věc je zcela jasná do budoucna- musíme více investovat do Iráku, Sýrie a Libye a pak budeme muset platit za vývoj subsaharské Afriky,“ uvedl Schäuble.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu německý ministr financí Wolfgang Schäuble Foto: AP)
Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Německý ministr financí nakonec připouští, že vládní migrační politika se „vymkla kontrole“ v roce 2015

  • Pochopte prosím, je to ZÁMĚR NÁS ISLAMIZOVAT!

    LIDÉ, KTEŘÍ JEŠTĚ POŘÁD NECHÁPOU, ŽE EVROPSKÁ UNIE JE POUZE NÁSTROJEM NA OVLÁDNUTÍ NÁRODNÍ A DUCHOVNĚ POKROČILÉ EVROPY a její přetvoření ve varný kotel národů POMOCÍ ISLAMIZACE, pomocí které vznikne nový, hloupější a snadno ovladatelný druh člověka… ti nechápající mají poslední příležitost pochopit a něco s tím dělat, než bude pozdě a oni i jejich děti se stanou otroky mohamedánů i NWO….

    Vatikán už odložil masku a prozradil se, že je ve skutečnosti podporovatelem tzv. Nového Světového pořádku, NWO » a také tím, kdo hodlá islamizovat Evropu » pod záminkou pseudo-křesťanské humanity …a ZDE MÁTE DŮKAZY:

    http://www.ragauian.cz/je-to-tady-antipapez-frantisek-se-svlekl-a-definitivne-prozradil-jezuitske-zamery-s-lidstvem-je-mozne-aby-papez-lhal-a-porusoval-kristovo-uceni-zname-pravdu/

  • Vy, kteří sem zvete lidi, kteří jsou svým myšlením hluboko ve středověku, udělejte si pokus: Vyzvedněte ze svého účtu pár set tisíc, jděte třeba před Hlavní nádraží v Praze a rozdávejte potřebným po stokoruně. Jak dlouho bude trvat, než vás někdo z nich praští po hlavě a vezme vám celou peněženku?
    Pokud budeme rozdávat z našich peněz přivandrovalcům, dopadneme stejně. Vyrabují nás a přivlastní si vše. V Německu už se soudí, že dostávají méně, než jim převaděči naslibovali, nebo že to trvá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*