Německý europoslanec Turecku: Opusťte NATO a zapomeňte na členství v EU

Německý europoslanec Turecku: Opusťte NATO a zapomeňte na členství v EU

NATO by mělo znovu zvážit členství Turecka v alianci, a Ankara musí zapomenout na své plány vstoupit do EU, prohlásil ve čtvrtek německý poslanec Evropského parlamentu, informovala agentura Sputnik.

Beatrix von Storch, poslanec Evropského parlamentu a náměstek ředitele pravicové strany Alternativa pro Německo, chce, aby NATO znovu zvážilo členství Turecka v alianci, kvůli neopodstatněnému rozhodnutí Ankary sestřelit ruské vojenské letadlo v Sýrii a také odsoudil kancléřku Merkelovou, za její snahy o bližší vazby s Ankarou.

„V případě, že jsou informace pocházející z vysokých míst ve Washingtonu, že Turecko sestřelilo ruské letadlo nad Sýrií pravdivé, pak tento zřejmý akt agrese dává otazník nad členstvím Ankary v západní obranné alianci,“ citoval Beatrix von Storche deník Freie Welt.

Beatrix von Storch

Europoslanec uvedl, že Ankara jednala naprosto neadekvátně, i v případě, že by se stalo, že byl ruský Su-24 v době incidentu v tureckém vzdušném prostoru.

„Lidé v NATO by měli přemýšlet, zda si mohou dovolit, jednat s tureckou vládou, která má tak horkou hlavu, ohledně jejich vnější hranice,“ zdůraznil Storch.

„Přijetí Turecka do EU nepřipadá v úvahu, protože jinak bychom hraničili se Sýrií, Irákem a Íránem. Kancléřka Merkelová dělá velkou chybu, když se snaží budovat užší vztahy s Ankarou. Kromě toho musíme z Turecka co nejrychleji stáhnout naše rakety Patriot,“ dodal Beatrix von Storch.

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Německý europoslanec Turecku: Opusťte NATO a zapomeňte na členství v EU

 • Evropská unie hodlá věnovat Turecku přinejmenším tři miliardy eur na to, aby mohlo na svém území rozmístit migranty, oznámila agentura Reuters s odvoláním na návrh závěrečného dokumentu summitu EU-Turecko v Bruselu.
  http://sptnkne.ws/aj2u

 • Dávat miliardy EUR Turecku za to, že na chvíli zadrží na svém území, je totální nesmysl. Turci si peníze vezmou a migranty stejně nezadrží. Migranti by zůstali v Turecku a ve svých původních vlastech, kdyby věděli, že v Evropě nedostanou nic zadarmo a na povolení pracovat budou čekat v lágrech nejméně půl roku. Jako čekali naši emigranti za totality. Stálo by to podstatně méně peněz, v lágrech by získali pracovní návyky. Kdyby se uprchlíkům jasně sdělilo, že na chleba se u nás vydělává prací, odradilo by je to. Proč máme platit ze svých daní lidi, kteří nikdy pracovat nebudou?

 • Turkové nenávidí rusy a budou proti nim bojovat kdykoli, pokud bude potřeba. Turkové jsou podlý národ, který již v historii provedl na ruských obyvatelích ( arménech ) jednu z prvních genocid v lidstu.

  Podřezávání krků je pro muslimy zcela normální věc, a pokud nemohou svého nepřítele podřezat, tak ho aspoň sestřelí či proti němu budou kout pikle.

  Díky sestřelení ruského letadla se Turecko oficiálně odhalilo z podpory ISIS a odkrylo svou falešnou tvář.
  Okamžitě musí vystoupit z NATO a být vyloučená z přijetí do EU.

  V EU by něměla být žádná muslimská země a mělo by se uznávat pouze křesťanské náboženství a jeho odnože.

  Turecko každopádně porušilo sestřelením letounu dohody NATO v několika bodech.

  Pokud někteří evropští pohlaváři nebudou hlasovat proti vyřazení Turecka z NATO, potvrzují tak skutečnost, že jsou turečtí spojenci a tím pádem i spojenci ISIS!!!!

 • AFD je jedinou volitelnou politickou stranou v Nemecku,protoze Merkel a jeji koalicni partneri delaji vse proto,aby dostali Nemecko financne na buben a takova Merkel se nestydi do svych pletich zapletat i ostatni staty EU! Zrejme ji nejaky ten Trilaterarni spolek ze zamori neustale mylne presvedcuje jak je mocna kdyz slouzi jejich zajmum,ale vicemene to vse dela dojem,ze zacina byt nemocna.V Nemecku to bude chtit celkovou zmenu politicke reprezentace a ja verim,ze si Nemci poradek dokazi udelat, na tom nemuze nic zmenit ani udajne nejmocnejsi zena sveta,za jakou se Merkel povazuje!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*