Německý deník přiznal, že většina migrantů na lodích nejsou skuteční uprchlíci

Německý deník přiznal, že většina migrantů na lodích nejsou skuteční uprchlíci

Německé noviny Die Welt připustily, že většina migrantů přicházejících na člunech přes Středozemní moře nejsou opravdovými uprchlíky a je nepravděpodobné, že získají azyl.Politický redaktor novin Marcel Leubecher to přiznal v článku, v němž uznal zaznamenaný nárůst migrantů přicházejících do Evropy jak přes Středozemní moře do Itálie, tak přes Egejské moře do Řecka.

„Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, většina lidí, kteří přijíždějí do Itálie, nejsou skutečnými uprchlíky. Hlavními zeměmi původu migrantů v lednu byly Alžírsko, Pobřeží slonoviny a Bangladéš,“ napsal Leubecher.

Dále poznamenal, že 95 procent žádostí o azyl z výše uvedených zemí bylo zamítnuto a že Libyjci, kteří přijeli do Evropy, nepodali téměř žádnou žádost o azyl, navzdory tomu, že jejich země je uprostřed občanského konfliktu.

Přestože mnoho migrantů přicházejících do Evropy není schopno požádat o azyl nebo o status uprchlíka, v Evropě jich zůstává vysoký počet, a to navzdory příkazům k jejich vyhoštění.

V roce 2018 německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) připustil, že ze země byl deportován pouze malý zlomek odmítnutých afrických žadatelů o azyl, a většina z nich nebude s vysokou pravděpodobností nikdy deportována.

I když byli migranti deportováni, mnoho z nich se jednoduše vrátilo do Evropy. Je známo, že od roku 2012 se po deportaci do Německa vrátilo celkem 28 283 migrantů, z čehož 5 000 tak učinilo při více příležitostech.

Ostatní země, jako je Spojené království, na tom nejsou o nic lépe, pokud jde o vyhoštění nelegálních neúspěšných žadatelů o azyl. Podle zprávy zveřejněné minulý měsíc je pouze 15 procent migrantů přicházejících do Británie nelegálně posláno zpět do země původu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*