Německý časopis pro ženy dává tipy jak léčit bodné rány

Německý časopis pro ženy dává tipy jak léčit bodné rány

Vzhledem k tomu, že kriminalita za pomocí nožů je v Německu stále hlavním problémem, jeden německý časopis pro ženy napsal článek o léčbě bodných ran v sekci „„zdraví a fitness“.Dubnové vydání časopisu pro ženy Illu der Frau obsahoval článek „Jak zacházet s bodnou ránou?“ Spolu s podtitulkem, který upozorňuje na rostoucí problém zločinů s noži po celé zemi, informuje tichyseinblick.de.

Cílem článku je poskytnout praktické rady těm, kteří by se mohli stát oběťmi nebo svědky útoků s noži a tvrdí: „Důležité je, že předtím, než poskytnete první pomoc, se ujistit, že pachatelé zmizeli, vaše vlastní bezpečnost je prioritou.“

Zatímco útoky a vraždy za pomocí nožů se často dostávají na titulky novin – zejména ty, které zahrnují migranty, jež ubodají mladé německé ženy k smrti, jako byl případ 15leté Mie ve městě Kandel v roce 2017 – skutečné spolehlivé statistiky o zločinech s noži jsou v Německu přinejlepším povrchní.

V článku zveřejněném na začátku letošního roku, německé noviny Die Welt upozornily na nedostatek statistik pro trestné činy s noži a citoval Policejní svaz, který uvedl, že by mohlo trvat roky, než budou k dispozici spolehlivé statistiky.

Konference ministrů vnitra (IMK) již dříve požadovala, aby byly do statistik Federální policie zahrnuty podrobné údaje o kriminalitě s noži, ale podle Olivera Malchowa, federálního předsedy Policejního svazu, by tento proces mohl trvat až do roku 2022.

Spolu s vraždami přitahujícími pozornost, Německo zaznamenalo také řadu incidentů hromadných pobodání, včetně v únoru letošního roku, kdy ve stejný den došlo k pobodání v pěti městech a to v Kolíně nad Rýnem, Lingenu, Norimberku, Mülheimu an der Ruhru a Frankfurtu.  V důsledku útoků bylo hospitalizováno několik lidí.

Tyto útoky se objevily jen několik měsíců po pobodání v Norimberku, kde musely být hospitalizovány tři ženy, dvě byly ohroženy na životě, a to vše se stalo v rozpětí pouze čtyř hodin.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Screenshot Youtube)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Německý časopis pro ženy dává tipy jak léčit bodné rány

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*