Německo zvažuje evropské sankce proti Rusku za akce v Sýrii

Německo zvažuje evropské sankce proti Rusku za akce v Sýrii

V Berlíně se projednává protlačení více sankcí proti Rusku kvůli akcí Moskvy v Sýrii, sdělil člověk obeznámený s obsahem debaty deníku Wall Street Journal.

Podle zdroje, vláda kancléřky Angely Merkelové hledá způsoby, jak potlačit Moskvu ke změně kurzu v Sýrii, kde Rusko podporuje syrskou armádu v obležení oblastí v Aleppu v rukou teroristů.

V jednom z opatření, Berlín zvažuje uvalení nových ekonomických sankcí Evropskou unií proti Rusku- krok, o kterém již Merkelová přesvědčila blok v roce 2014, za údajnou ruskou účast na Ukrajině.

Zdroj, který hovořil s deníkem ve středu uvedl, že jednání jsou v počátečních fázích, a zůstává nejasné, jak široce budou nové sankce podporovány.

Mluvčí německého ministerstva zahraničí dříve ve středu uvedl, že „v tuto chvíli vím, že nikdo, ani v Berlíně, ani nikde jinde, neučinil takový návrh.“

Mluvčí Merkelové to odmítl komentovat s odvoláním na prohlášení ministerstva zahraničí.

Němečtí a američtí představitelé obvinili Rusko z bombardování nemocnic a jiných civilních objektů v Aleppu, ale ruský zástupce velvyslance Evgeny Zagaynov varoval před unáhleným svalováním viny na Rusko a Sýrii za tyto útoky bez „ověřitelných údajů“.

Washington v pondělí oznámil, že přerušuje bilaterální diplomacii s Ruskem o syrské válce s tvrzením, že Moskva se rozhodla věnovat se „vojenskému kurzu,“ zatímco ji znovu obvinil z cílení na „kritickou infrastrukturu, jako jsou nemocnice.“

Nicméně, mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová v pondělí odporovala, že to byl právě Washington, kdo „nesplnil klíčové podmínky dohody ke zlehčení humanitární situace obyvatel Aleppa.“

„A teď, evidentně, po selhání dodržování dohody, se USA snaží svalit vinu na někoho jiného,“ dodala mluvčí. Rusko opakovaně obvinilo USA ze selhání v rozlišování mezi takzvanými „umírněnými rebely“ a členy teroristických skupin v Sýrii.

Zacharová v úterý uvedla, že úsilí Ruska a USA o mír v Sýrii se narušilo kvůli nedostatku jednoty v této otázce ve Washingtonu.

Američané „mění svůj názor na to, co se děje v Sýrii, vlastně každý den,“ uvedla Zacharová. „Uvědomili jsme si velmi jasně, že USA nikdy neměly jednotný postoj. Různé organizace, různé struktury ve Washingtonu používaly různé postoje o tom, co se děje v Sýrii. Měly naprosto odlišné názory.“

Americký ministr zahraničí John Kerry a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov měli ve středu společný telefonní rozhovor při kterém diskutovali o konfliktu v Sýrii.

„To, o čem jsme hovořili druhý den, byla bilaterální spolupráce v Sýrii,“ uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Mark Toner na briefingu. „ Ta zůstává pozastavena, ale to určitě nebrání v rozhovoru mezi oběma ministry zahraničí.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová a Vladimír Putin Foto:Sputnik/ Sergey Guneev)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Německo zvažuje evropské sankce proti Rusku za akce v Sýrii

 • Jak je to v Sýrii doopravdy?
  O co tam jde doopravdy?

  V této sérii vám na dostupných faktech ukazujeme děsivou pravdu o Sýrii. Ta je taková, že amíkům jde především o výstavbu ropovodu ze Saúdské Arábie do Turecka a dále do Evropy — tím by USA zbavily Evropu závislosti na ruské ropě a plynu — a především — Rusko by bylo ekonomicky poraženo. Současně by USA definitivně ovládly celou Evropu a usamíci by si definitivně uvolnili cestu k nastolení NWO.

  Jak jsme ukázali v předchozích dílech, USA začaly vyhrožovat mj. leteckou okupací Sýrie a útokem proti legální vládě. RF oproti tomu jasně dala najevo že bude bránit legální vládu Sýrie oproti nelegální vojenské agresi ze strany USA-NATO.

  A ono se vše skutečně děje a věci jdou na ostří nožů. Složme si obraz pomocí aktuálních zpráv z médií…

  více info na webu
  ragauian.cz/aktualne-o-udalostech-konce-veku-je-to-tady-pentagon-uz-nezastrene-vyhrozuje-vojenskou-agresi-usa-v-syrii-planuji-vojenske-reseni-je-svetova-valka-na-spadnuti/

 • USA nuti vazala EU a Nemecko k novym sankcim vuci Rusku. Je to pochopitelne, USA nikdy nedopusti spolupraci Nemecka a Ruska! A tak se vsemozne snazi, vztahy Nemecka a Ruska co nejvice poskodit.
  Zamysleme se nad valkami v Iraku a Libyi, kde zemrely miliony lidi. Naproste embargo zprav z bojist, nikdo nevyzadoval sankce proti USA. Bezduvodne bombardovani Laosu, vylhana valka ve Vietnamu se znicenim zeme bombardovanim a za pouziti dioxinu agent orange v tisicich tunach. Jeste dnes se tam rodi deti s vadami jako po Conterganu. Kde byly sankce za to? V jakem svete vubec zijeme, kde jeden si dovoli vsechno, pohrda lidmi a zabiji je v milionech ve vylhanych valkach???? A druzi, jeho vazalove mu v tom pomahaji? A kdo nechce byt vazalem, je znicen jako Sadam,Gadafi, Asad, Noriega a jini???

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*