Německo: Zákonodárci chtějí tři roky ve vězení za pálení vlajky EU

Německo: Zákonodárci chtějí tři roky ve vězení za pálení vlajky EU

Poškození „symbolů Evropské unie“ by mohlo mít za následek pokutu nebo trest odnětí svobody až na tři roky, podle nových zákonů navržených v Sasku, Německu.  Zákonodárci v německém státě chtějí přijmout nové právní předpisy, aby „podnikli pevné a účinné kroky proti těm, jejichž cílem je znevažovat základní hodnoty Evropské unie tím, že budou útočit proti symbolům Evropské unie,“ informuje místní deník Saarbrücker Zeitung.

Navrhovaný zákon by učinil trestným činem odstranění, zničení nebo jakékoli poškození vlajky Evropské unie, za který by mohla být uložena pokuta nebo trest odnětí svobody až do výše třech let, píšou noviny.

Zatímco „právo na objektivní nebo legitimní kritiku“ by mělo údajně zůstat zachováno, zastánci zákona tvrdí, že se jedná o přikázání respektu, který Německo jako zakládající členský stát Evropské unie „chrání před zlými úmysly“.

Zákon by také chránil Beethovenovu Ódu na radost, která byla přivlastněna jako hymna EU.

Tento návrh následuje po krocích Francie, vedené eurofilním globalistou Emmanuelem Macronem, aby bylo zobrazení vlajky Evropské unie povinné ve všech školních třídách státních i soukromých.

Vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová toto úsilí ostře kritizovala, stejně jako některé osoby na straně levice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*