Německo zakázalo ruským motorkářům účastnit se oslav vítězství nad druhou světovou válkou v Berlíně

Německo zakázalo ruským motorkářům účastnit se oslav vítězství nad druhou světovou válkou v Berlíně

Ruský motorkářský klub „Noční vlci“ se rozhodli oslavit 70. výročí vítězství sovětského svazu nad fašistickým Německem organizací cesty z Moskvy do Berlína. Nicméně, německé úřady nedovolí klubu vjet do německého hlavního města, uvedl deník Die Welt s odvoláním na zdroj německé vymáhací právní služby.

Orgány doposud neobdržely zvláštní žádost od motorkářského klubu o překročení hlavního města, která je v takových případech povinná. Nicméně, odpověď bude záporná tak jako tak, řekl zdroj novinám.

„Tito lidé definitivně nevkročí do Berlína jako konvoj,“ citovaly noviny zdroj.

nocni vlci

Nicméně, členové klubu mohou uspořádat „skromnou oslavu“ v Berlíně jako turisté. V takovém případě nepotřebují žádné zvláštní povolení. Nicméně, i tak budou pod kontrolu policie, uvedl zástupce městského úřadu.

Členové klubu Noční vlci se rozhodli oslavit 70. výročí sovětského vítězství nad fašismem tím, že pořádají cestu na motocyklech z Moskvy do Berlína. Očekává se, že zahájí jejich cestu 25. dubna.

Motorkáři plánují navštívit Minsk, Brest, Wroclaw, Brno, Bratislavu, Vídeň, Mnichov a Prahu. Turné by měli zakončit 9. května v Berlíně, kde chtějí položit květiny u pomníku padlých sovětských vojáků v parku Treptow.

 

Sputnik/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německo zakázalo ruským motorkářům účastnit se oslav vítězství nad druhou světovou válkou v Berlíně

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*