Německo ví o 745 džihádistech v zemi, ale regionální vlády jich od roku 2017 deportovaly jen 10

Německo ví o 745 džihádistech v zemi, ale regionální vlády jich od roku 2017 deportovaly jen 10

Nové údaje zveřejněné německým ministerstvem vnitra na žádost poslance Svobodné demokratické strany (FDP) ukazují, že regionální vlády deportovaly jen deset zahraničních radikálních islámských extremistů, zatímco 745 extremistů nadále zůstává v zemi.  

Tato čísla byla zveřejněna po parlamentní žádosti politika FDP Konstantina Kuhleho a ukazují, že německé regionální vlády nejsou schopny deportovat velké množství nebezpečných islámských extremistů. 745 extremistů na seznamu považuje vláda za velmi podezřelé, že chtějí provádět teroristické činy, píše německý deník Neue Ruhr Zeitung.   

Kuhle v reakci na odpověď vlády řekl, že existuje jasný „problém prosazování“ a vymezil se k regionu Bavorsko, který je řízen konzervativní bavorskou křesťanskou sociální unií, spojencem kancléřky Angely Merkelové slovy: „Je to významné, že všechny (regiony), a CSU řízené Bavorsko neprovedlo žádné takové odvrácení rizika.“„Pokud je to nutné, musí být orgány lepé personálně a finančně vybavené,“ dodal.

„V roce 2014 nebyly v Německu žádné komploty a pouze dva v roce 2015. V roce 2016 se to zvýšila osmkrát. Existuje k tomu přímý důvod: V roce 2015 Německo přijalo více než 1 milión uprchlíků a v roce 2016 došlo k nárůstu komplotů zahrnujících přistěhovalce,“ stojí ve zprávě.

Německo má velké problémy s deportacemi obecně kvůli řadě faktorů, včetně toho, že žadatelé o azyl přijíždějí do země bez dokladů, kvůli odporu regionálních parlamentů s levicovými koaličními vládami a kvůli tomu, že se migranti prostě skrývají před úřady.

Začátkem tohoto týdne oznámil federální ministr pro rozvoj Gerd Müller nový motivační program, který by migrantům pomohl vrátit se do vlasti ve spolupráci s korporacemi, jako je Siemens, aby získali řadu odborných profesí ve svých domovských zemích.

Tento nový program přichází poté, co bylo odhaleno, že 21 pokusů o deportaci z různých důvodů v roce 2017 selhalo.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Vlajka ISIS Foto: Wikipedia)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*