Německo v roce 2017 otevřelo 1 000 vyšetřování radikálních islámských extremistů

Německo v roce 2017 otevřelo 1 000 vyšetřování radikálních islámských extremistů

Počet soudních řízení týkajících se teroristických radikálních islámských extremistů v Německu vzrůstá. Německý federální prokurátor oznámil, že jeho úřad zahájil v roce 2017 1 031 vyšetřování islámských extremistů.

Německý federální prokurátor se sídlem ve městě Karlsruhe uvedl, že z více než 1000 předběžných šetření byly soudu předány pouze dva. Státní zástupce také poznamenal, že podezřelí ve vyšetřování jsou převážně muži, přičemž jen 24 ze všech podezřelých jsou ženy, píše deník Die Welt.           

Minulý rok generální prokurátor Peter Frank oznámil, že se bude hlouběji zabývat vyšetřováním islámských extremistů a jejich vazeb na terorismus. Zvláště zmínil, že se blíže podívá na extremistické ženy, které se v posledních měsících stávají součástí radikální islámské scény, protože mnoho mužů již bylo uvězněno.

Agentura pro ochranu ústavy (BfV) v Severním Porýní-Vestfálsku varovala koncem loňského roku, že ženy hrají mnohem aktivnější roli v radikalizaci a trénují novou generaci potenciálních džihádistů.Zatím to byly pouze dvě ženy, které se vrátily z bojů u džihádistických skupin na Středním východě a byly předány soudu. Jedna pro únos dítěte, a druha kvůli podpoře teroristických skupin.

Podle BfV se počet násilných islámských extremistů každý rok od začátku migrační krize dramaticky zvyšuje. Tuzemská špionážní agentura v říjnu uvedla, že identifikovala více než 1 800 násilných radikálů, což je o 64 procent více než před rokem.

Prezident domácí špionážní agentury Hans-Georg Maassen také varoval, že radikální islámské myšlenky získávají tažnou sílu s mladými lidmi ve školách po celé zemi.

Průzkum zveřejněný na začátku tohoto měsíce odhalil, že 27 procent muslimských studentů v oblasti Dolního Saska souhlasilo s prohlášením: „Islámské zákony šaría, podle kterých jsou například těžce trestány cizoložství a homosexualita, jsou mnohem lepší než německé zákony.“

Menší počet souhlasil s vytvořením islámského státu na Středním východě, zatímco jiní jednoznačně podporovali terorismus.

Celkový počet islámských extremistů, nebo salafistů, také vzrostl a v současné době se odhaduje na přibližně 10 000 a více.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*