Německo uzavřelo hranice Evropanům, migrantů se to však netýká

Německo uzavřelo hranice Evropanům, migrantů se to však netýká

Německo uzavřelo kvůli šíření koronaviru hranice pro návštěvníky z Evropy, ale migranti žádající o azyl ze Středního východu a Afriky mají stále povolen vstup do země.

Kromě výjimek pro lidi z Francie, Lucemburska a Švýcarska, kteří poskytují základní služby, německé úřady minulý týden uzavřely hranice země všem cizím občanům.Podle německého ministerstva vnitra jsou však nadále vítáni tzv. „žadatelé o azyl“ – termín, který v zásadě označuje ekonomické migranty prchající ze Středního východu a Afriky.

„Na německých vnějších hranicích EU (letiště a námořní přístavy) nedošlo v azylovém řízení k žádné změně,“ řekl zástupce ministerstva vnitra Junge Freiheit.

To znamená, že s Evropany, kteří měli dříve právo vstoupit do Německa, je zacházeno jako s občany druhé třídy ve srovnání s migranty ze třetího světa, kteří pouze musí vyslovit slovo „azyl“, aby mohli vstoupit do Německa a nechat si projednat svůj případ, a to i uprostřed smrtící globální pandemie.

„V praxi to znamená, že pokud by migrant nelegálně vstoupil do schengenské zóny Evropské unie přes Itálii nebo Řecko a dostal se do Francie nebo Švýcarska, může stále požádat o azyl v Německu, a proto musí mít možnost tyto země projít, aby o něj mohl formálně požádat na německém území, “píše Voice of Europe.

Podobná je situace ve Švédsku, kde budou žadatelé o azyl nadále zpracováváni a mohou v zemi zůstat navzdory globální pandemii.

Vzhledem k tomu, že se již migranti v Německu vzbouřili a mávali vlajkami ISIS, když jim byla v uprchlickém táboře nařízena karanténa, člověk se musí zeptat, zda nově příchozí žadatelé o azyl budou dodržovat pravidla pro omezení volného pohybu.

Jak zdůrazňuje deník Breitbart, pokusy o prosazení karantény v oblastech Paříže osídlených převážně migranty se ukazují jako „nemožné“, protože migranti prostě ignorují zákon a shromažďují se ve velkých davech, pokud jsou konfrontováni policií. Úřady nemohou migrantům udělit pokuty kvůli obavám z násilného „odporu“.

Průzkum Ipsos zveřejněný minulý týden ukázal, že většina lidí ve 12 různých zemích podporuje uzavření hranic, dokud nebude potlačeno šíření koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německo uzavřelo hranice Evropanům, migrantů se to však netýká

  • Ty Němci jsou fakt debylni !! Jestli to nejsou Turci převlečení za Němce ???

  • Čím více země přijímají migrantů, tím více mají nakažených. Migranti se nepřizpůsobí a není možné realizovat jakákoliv opatření. Nejlepší obranou je migranty vůbec nepřijímat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*