Německo utratilo v roce 2016 více než 20,000,000,000 eur na migranty

Německo utratilo v roce 2016 více než 20,000,000,000 eur na migranty

Německé státy utratily více než 20 miliard € na uprchlíky v roce 2016, ukazují vládní údaje, mezitím, co je Angela Merkelová i nadále pod tlakem za její migrační politiku.

Statistiky, které získal deník Independent pro státy Bavorsko, Šlesvicko-Holštýnsko, Hesse a Berlín ukazují, že náklady na bydlení a integraci žadatelů o azyl daleko přesahují oficiální předpovědi.

Statistická služba Spolkového sněmu uvedla celkovou útratu více než 7 miliard €  u těchto čtyř států jen v roce 2016, což znamená, že celostátní číslo je mnohem vyšší.

Johannes Singhammer, místopředseda německého parlamentu, sdělil německému deníku Die Welt: „Tato čísla ukazují, že jsou náklady sečtené ve všech spolkových zemích, které byly vynaloženy na migranty a uprchlíky, kolem 23 miliard € v roce 2016.“

Tyto čtyři státy přijaly asi třetinu žadatelů o azyl, kteří v současné době žijí v Německu, kde dorazilo více než milión přistěhovalců od začátku uprchlické krize v roce 2015.

Berlín si dal stranou 685 miliónů € na ubytování, pro nezletilé bez doprovodu, integrační programy, zdravotní péči, jazykové kurzy a další projekty, ale nakonec utratil 1,3 miliardy € – téměř dvojnásobek rozpočtu.

Bavorsko utratilo 3.3 miliard € , Hesse 1,6 miliard € a Šlesvicko-Holštýnsko 783.7 miliónů €.

Mluvčí Statistické služby Spolkového sněmu uvedl, že kompletní zpráva bude zveřejněna, až ostatní státy vypočítají své výdaje.

Oficiální průzkum provedený v prosinci 2015 předpověděl, že spolkové země utratí na řešení uprchlické krize v následujícím roce 17 miliard €, ale s obrovským počtem nevyřízených žádostí o azyl a s problémy s deportací, je těžké odhadnout skutečné náklady.

Německá vláda vypracovala nový balíček finančních prostředků pro orgány státní správy, jakož i další finance na nové bytové výstavby, aby se zabránilo tomu, že migranti spí v nouzových ubytovnách, jako jsou školní tělocvičny a vojenské kasárna.

 

(Independent/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Německo utratilo v roce 2016 více než 20,000,000,000 eur na migranty

  • Co by tomu rekl asi Ada? Ten delal pravy opak jak Merkel. Pro Nemecko ovsem stejne nicici politiku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*