Německo usnadní pravidla pro lékaře, kteří propagují potraty

Německo usnadní pravidla pro lékaře, kteří propagují potraty

Německý kabinet schválil právní předpisy, které usnadní, ale neodstraní, zákaz pro lékaře „propagovat“ potraty ve snaze překlenout rozdíly mezi vládními stranami v zemi.

Vládní partneři kancléřky Angely Merkelové, středo-levicoví sociální demokraté, chtěli zákaz zcela zrušit v německém trestním řádu. Ten stanovuje pokutu nebo trest odnětí svobody až do dvou let. Ale strana Angely Merkelové trvala na tom, že by měl zákon zůstat.Na základě kompromisu, který dosáhli vyjednávači z obou stran, tento zákon formálně zůstane na místě, ale lékaři a nemocnice budou moci na svých internetových stránkách říkat, že potraty provádějí, což v současné době nebylo možné.

Nebudou však moci poskytovat podrobnější informace. V tomto kroku bude také vyzvána Německá lékařská asociace, aby vytvořila centrální seznam lékařů a klinik provádějících potraty.

Franziska Giffey, ministryně pro ženy a sociální demokratka uvedla, že „ženy získají komplexní informace a v budoucnu bude existovat právní jistota pro lékaře.“ Opatření státe vyžaduje schválení v parlamentu.

Jejich kompromis vyvolal kritiku u německé ideologicky rozdělené opozice. Kristina Haenel, lékařka, která byla v roce 2017 pokutována za to, že nabízela potraty na svých internetových stránkách a byla prominentním hlasem proti tomuto zákazu, uvedla, že navrhovaná změna není dostatečná a stále představuje „státní cenzuru“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*