Německo spouští pro školy příručku: „Jak identifikovat nacistické rodiče“

Německo spouští pro školy příručku: „Jak identifikovat nacistické rodiče“

Nová brožura pro pracovníky péče o děti, která uvádí, že pomáhá identifikovat „nacistické rodiče“, naznačuje, že mají hledat dívky s pletenými vlasy a atletické chlapce.

60stránková brožura s názvem Ene, Mene, Muh – And You’re Out! byla navržena krajně levicovou „proti-nenávistnou“ nadací Amadeu Antonio Foundation se sídlem v Berlíně, která je vedena bývalou Staci informátorkou Annettou Kahane s tím, že předmluvu k brožuře napsala ministryně pro rodinu Franziska Giffey ze sociální demokracie, píše deník Berliner Kurier.Paní Kahane se dostala na titulky novin v roce 2015 poté, co jí a nadaci najala německá vláda, aby prohledávala na sociálních sítích „xenofobní příspěvky“ během vývoje migrační krize.

Místopředsedkyně parlamentní skupiny křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové Nadine Schönová tuto brožuru odsoudila s tvrzením, že tato studie a návrhy jsou „absurdní“.

„Kdyby se učitelé měli stát dohlížejícími korektory rodičovského přesvědčení, tak to překračuje (veškeré) hranice,“ uvedla Schönová.

Označujíc tuto praktiku jako „špionáž rodičů“ – nebo špehování rodičů – politička CDU kritizovala aspekty brožury, která identifikuje způsob, jakým se děti oblékají nebo jaké fyzické aktivity se účastní, jako potenciální znamení, že jejich rodiče mohou být nacisti s tím, že se v tom případě nejedná o demokracii.

Nadace Amadeu Antonio brožuru obhajuje a tvrdí, že případové studie byly založeny na skutečných případech, zahrnovaly svědky, včetně dívek s pletenými vlasy, jejichž rodiče se ukázali jako krajní extremisté. Nadace také přiznala, že od vydání brožury obdržela hromady stížností.

Případové studie jsou podobné výzkumu skupiny Antifa v roce 2016, která uvedla, že „rodiny Volkisch“, ty, které věří v život v přírodě a v tradiční německou kulturu a hodnoty, představují hrozbu pro Německo.

Člen antifašistické skupiny Olaf Meyer varoval před „mladými páry, které nakupují farmy a obnovují je spolu se svými příbuznými a přáteli.“

Nadace Amadeu Antonio byla již v minulosti kritizována, a to nejen za bývalé vztahy Kahane se Staci, ale i pro jejich metody, které byly přirovnány ke staré východoněmecké tajné policii.

Brožura také způsobila vytvoření petice na webové stránce Change.org, které požaduje, aby byly snížené finanční prostředky, které nadace dostává od daňových poplatníků. V době zveřejnění již měla petice 5 500 podpisů. Petice brožuru odsuzuje a uvádí: Nadace Amadeu Antonia, pod záminkou boje s nenávistnými projevy, vyzývá občany, aby odsuzovali, nahlašovali a kriminalizovali ostatní občany.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*