Německo školí migranty jako řidiče pro autobusy veřejné dopravy

Německo školí migranty jako řidiče pro autobusy veřejné dopravy

Migranti v Německu budou školeni k tomu, aby v Německu řídili veřejné autobusy v nové iniciativě spuštěné prostřednictvím Berlínské dopravní společnosti.        

„Projekt společnosti Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), berlínského provozovatele veřejné dopravy, brzy uvidí 16 uprchlíků zaměstnaných jako řidiči autobusů v německém hlavním městě,“ oznámilo evropské dopravní partnerství ERTICO-ITS. „Aby si zajistili místo v projektu, účastníci museli splňovat přísné požadavky: museli mít řidičský průkaz, dobré německé jazykové znalosti a povolení k pobytu.“„Přirozeně je to velmi pěkný projekt,“ uvedl úředník pracovní agentury pro jižní Berlín Mario Lehwald. „Na jedné straně jsme měli zaměstnavatele s poptávkou a na druhé straně jsme měli lidi, které bychom rádi integrovali. A navíc jsou to lidé, měl bych říct, s migračním původem, vysídlení lidé.“

„Takže se 100 procentní úspěšností, včetně úspěšného umístění na trhu, to již nemůže být lepší.“

Jiný úředník zapojený do programu tvrdí, že organizátoři „věděli o rizicích“ – že jejich účastníci by mohli být deportováni, ale vyjádřil svůj optimismus, že když jim budou poskytnuty pracovní dovednosti a zaměstnání, mohlo by to usnadnit jejich trvalý status v Německu.

Jak v květnu informoval deník Infowars Europe, německé logistické společnosti také budou školit migranty k řízení nákladních tahačů.

Jak jistě víme, velká vozidla a nákladní automobily se staly oblíbenou zbraní pro džihádisty a proto se běžně používají betonové zábrany k ochraně veřejných místo po celém Západě.

V roce 2016 tuniský „žadatel o azyl“ ukradl kamión a vjel s ním na vánoční trh v Berlíně, kde zabil 12 lidí a dalších 50 zranil.

Časopis islámského terorismu Inspire vydal explicitní pokyny týkající se těchto typů útoků v článku nazvaném „Konečný sekací stroj,“ ve kterém vyzývá džihádisty k tomu, aby využili jakékoli vozidlo jako „žací stroj, ne ke kosení trávy, ale ke kosení nepřátel Alláha“.

V roce 2016 německá kancléřka navrhla plán na zefektivnění procesu žádosti o azyl, aby se migranti stali profesionálními řidiči, což bylo bezvýhradně odmítnutu Sdružením německých profesionálních motoristů a Spolkovou asociací profesionálních řidičských sdružení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německo školí migranty jako řidiče pro autobusy veřejné dopravy

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*