Německo roku 2019: 25% populace a 42% malých dětí mají migrační původ

Německo roku 2019: 25% populace a 42% malých dětí mají migrační původ

Jaké bude toto nové, hrdé, multikulturní Německo Angely Merkelové za deset, dvacet, nebo padesát let? Pro porovnání se podívejte například na Afghánistán nebo Somálsko.

„Jedna čtvrtina Němců nyní pochází z prostředí migrantů,“ – deník Breitbart:Počet obyvatel s migračním pozadím v Německu dosáhl nového historického maxima na 25,5 procenta populace a 42 procent malých dětí má migrační původ.

Nové statistiky pocházejí ze zprávy zveřejněné Německým federálním statistickým úřadem, který uvádí, že nyní je v zemi 20,8 milionů německých obyvatel, kteří mají migrační původ, což znamená, že má alespoň jednoho rodiče narozeného v zahraničí, informuje deník Kronen Zeitung.

Z těchto 20,8 milionu, jen něco víc než polovina, nebo 52 procent, je držitelem německého pasu, přičemž dalších 48 procent jsou občané cizích zemí….

Drtivá většina migrantů, kteří přišli do Německa žít s rodinou, pocházela z jiné evropské země, zatímco přibližně polovina žadatelů o azyl pocházela z regionu Středního východu….

Zatímco masová migrace byla hlavním faktorem rychlých demografických změn v Německu, stovky tisíc Němců se každoročně také stěhují do zámoří. Jen v roce 2017 se téměř čtvrt milionu Němců přestěhovalo do zahraničí.

Zajímalo by mě, proč asi.

Několik německých měst zaznamenalo významné demografické posuny, přičemž Frankfurt se stal prvním německým městem, kde jsou němečtí rodiče v roce 2017 menšinou.

K Frankfurtu se přidávají města Offenbach, Heilbronn, Sindelfingen a Pforzheim, kde jsou také domorodí Němci menšinou. V Offenbachu jsou pouze 37 procent populace domorodí Němci.

Několik dalších významných německých měst směřuje k tomu, aby se domorodci stali také menšinou, jako je Norimberk, kde obyvatelé z řad migrantů tvoří 44,6 procenta populace, Stuttgart, kde tvoří 44,1 procenta a Mnichov s 43,2 procenty.

Při rozdělení údajů podle věkové skupiny však 60 procent mladších 18 let ve Stuttgartu pochází z prostředí migrantů, což ilustruje budoucí demografii města.

Zohlední-li se věkové skupiny napříč západním Německem, čísla ukazují, že nejméně 42 procent dětí mladších šesti let má migrační původ.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*