Německo registruje více než 500 teroristických hrozeb islamistů

Německo registruje více než 500 teroristických hrozeb islamistů

Islamisté nadále představují zdaleka největší skupinu lidí ohrožujících bezpečnost v Německu, přestože lidé vyznávající islám jsou v zemi malou menšinou.

V srpnu Spolkový úřad kriminální policie evidoval podle odpovědi spolkové vlády na žádost Svobodné demokratické strany (FDP) 554 osob v souvislosti s „politicky motivovaným zločinem – náboženskou ideologií“ (kategorie PMK).Kromě toho bylo také 527 takzvaných znepokojených osob. Zatímco počet ohrožených osob se ve srovnání s předchozím rokem snížil, počet „relevantních osob“ mírně vzrostl.

Očekává se, že lidé, kteří jsou v ohrožení, provedou závažný nebo státem ohrožený trestný čin kdykoli.

Bezpečnostní orgány označují za důležité osoby, které mají vedoucí úlohu nebo funkci podporovatele nebo aktéra v rámci teroristické nebo extremistické skupiny.

Počet levicových extremistů se zvyšuje.

Bezpečnostní služby měly zároveň v hledáčku 72 lidí jako hrozbu v pravé kategorii PMK. Jako relevantní osoby bylo označeno 181 pravicových extremistů. Jejich počet zůstával téměř neměnný.

Počet levicových extremistů se však výrazně zvýšil, z pěti na devět. Počet relevantních osob se nezměnil ze 77.

Federální vláda nadále hodnotí hrozbu, kterou představuje islamistický teroristický útok, jako vysokou.

„Německo je nadále v bezprostředním cílovém spektru mezinárodních teroristických organizací. Stále lze očekávat trvale vysoké riziko džihádisticky motivovaných násilných činů,“ uvedla odpověď spolkového ministerstva vnitra na červnové šetření AfD. Zároveň z dopisu vyplynulo, že přibližně čtvrtina výhrůžek islamistů a příslušných osob požádala o azyl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*