Německo: Průzkumy veřejného mínění ukazují AfD jako nejúspěšnější stranu na východě země

Německo: Průzkumy veřejného mínění ukazují AfD jako nejúspěšnější stranu na východě země

Podle nově zveřejněného průzkumu má nyní proti-migrační a pro-národní strana Alternativa pro Německo (AfD) ve východním Německu více popularity než tzv. „Konzervativci“ kancléřky Angely Merkelové.Nová anketa vyvolala znepokojení mezi dříve dominantními německými centristickými stranami, jelikož regionální volby v zemi se rychle přibližují.

Průzkum, který provedla společnost Emnid  pro největší německý deník Bild am Sonntag, odhalil, že AfD měla největší podporu mezi respondenty na východě s 23% podporou. Na druhém místě byli Křesťanští demokraté Angely Merkelové (CDU) s 22 procenty, následovala krajně levicová strana Die Linke na třetím místě s 14 procenty, zatímco Sociální demokraté (SPD) skončili na pátém místě s 11 procenty.

Výsledky průzkumu přichází necelý měsíc před německými regionálními volbami, jež se konají 1. září ve východních státech Braniborsko a Sasko, v kterých již dříve dominovaly CDU a SPD. Obě strany přišly o voliče ve prospěch AfD, Die Link a strany Zelených.

Porážka v nadcházejících regionálních volbách by donutila vládnoucí koalici přehodnotit svou strategii na národní úrovni.

CDU/CSU Angely Merkelové má stále největší podporu mezi stranami na celostátní úrovni s 26 procenty. Na druhém místě jsou Zelení s 23 procenty, poté AfD se 14 procenty a SPD s 13 procenty.

 

(Jedna z vůdkyň AfD Alice Weidel Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*