Německo požaduje, aby Itálie otevřela své přístavy, zatímco nevládní organizace vyzvedávají více migrantů

Německo požaduje, aby Itálie otevřela své přístavy, zatímco nevládní organizace vyzvedávají více migrantů

Německý ministr vnitra Horst Seehofer požaduje, aby Itálie opětovně otevřela své přístavy pro plavidla převážející migranty, zatímco nevládní organizace posilují operace na pobřeží Libye.

Německý ministr se zeptal italského ministra vnitra Mattea Salviniho, jaký mělo smysl uzavírat přístavy, když mnoho migrantů stejně nakonec skončilo v Itálii, píše italský deník Il Giornale.„Chci se vyhnout opakování stejných vzorců pokaždé, když loď s migranty čeká osm nebo 14 dní před italským pobřežím a tomu, že Salvini nechce, aby zakotvili u břehu. Ale vždy nakonec skončí v doku, buď proto, že migranti zkolabují, onemocní, nebo jsou tam těhotné ženy,“ uvedl Seehofer.

Seehoferova slova přišla v době, kdy italské pobřežní plavidlo Gregoretti strávilo pět dní s migranty na palubě, než se uzavřela dohoda o distribuci migrantů do šesti různých zemí, včetně Německa a Francie.

Matteo Salvini reagoval na slova svého německého protějšku a uvedl: „Nic neotevíráme, přístavy zůstávají uzavřené“.

„Nejsme uprchlický tábor v Evropě,“ dodal pan Salvini.

Jeho odpověď se podobá připomínkám Salviniho z minulého týdne v reakci na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který odsoudil italského ministra za to, že se nezúčastnil konference o migraci v Paříži.

„Itálie nebude vaším uprchlickým táborem … Existuje přístav v Marseille, nepřicházejte a nevyvíjejte na nás tlak. Pokud od nás očekáváte, že podepíšeme dokument, kde budou lodě přistávat v Itálii, mýlíte se. Italové už nebudou něčí otroci, “řekl Salvini.

Navzdory probíhajícím soudním řízením proti několika nevládním organizacím a jejich kapitánům, jako jsou německá nevládní organizace Sea Watch a Carola Rackette a Pia Klemp, se aktivita nevládních organizací poblíž libyjského pobřeží zvýšila.

Další německá nevládní organizace Sea-Eye oznámila, že minulý týden vyzvedla 40 migrantů. Mluvčí Sea-Eye Gordon Isler uvedl, že nejbezpečnějším přístavem by byl italský přístav Lampedusa, ale poznamenal: „Uvidíme, jak to bude v příštích několika hodinách.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*