Německo: Policie tajila znásilnění dítěte v azylovém domě

Německo: Policie tajila znásilnění dítěte v azylovém domě

Policie a místní média v Herfordu v Německu byly obviněny z toho, že téměř dva týdny utajovaly znásilnění dítěte v azylovém domě.

Uvádí se, že před dvěma týdny došlo ke znásilnění v bývalých britských Harewoodských kasárnách, který byly nedávno přeměněny na azylový dům. Muž z Ghany, který byl obviněn ze znásilnění, údajně sexuálně zneužil desetiletou dívku původem z Ruska, píše místí deník Westfalen-Blatt.

10letá dívka byla údajně brutálně znásilněna takovým způsobem, že musela být odvezena do nedaleké nemocnice.

Státní zástupce Udo Vennewald řekl: „Je to muž původem z Ghany. Máme soudní příkaz a ten muž sedí za mřížemi.“Muž byl již obviněn ze sexuálního zneužití nezletilé osoby. Ačkoli je jeho žádost o azyl nezávislá na tomto případu,  je pravděpodobné, že by měla kladné rozhodnutí, protože jen 3,4 % Ghaňanů dostane azyl.

Když se zpráva o znásilnění dívky stala všeobecně známou, policie doporučila, aby mnozí Afričané v azylovém centru byli přestěhováni do jiného zařízení. Místí vláda tento návrh zamítla.

Johannes-Wilhelm Rörig, nezávislý komisař pro otázky sexuálního zneužívání dětí pro německou federální vládu varoval od roku 2015 o nebezpečí, kterému děti čelí v azylových domech. Dosud neexistují přesné údaje o počtu zneužitých dětí.

Celkový počet případů sexuálního zneužívání v Severním Porýní-Vestfálsku, v nichž byli obětí žadatelé o azyl, dosáhl v roce 2016 119 případů, i když se nikde nezaznamenává věk obětí.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*