Německo: Pokuty pro bezdomovce, nové domy pro uprchlíky

Německo: Pokuty pro bezdomovce, nové domy pro uprchlíky

Město Dortmund v Severním Porýní-Vestfálsku chce, aby bezdomovci zaplatili za spaní na ulici pokutu 20 eur, nebo půjdou do vězení.

Úřad pro veřejný pořádek své drsné zacházení s méně šťastnými tvrdě obhajuje.Podle německého kanálu WDR bylo vůči bezdomovcům již uvaleno 464 sankcí a ve 265 případech byla stanovena pokuta ve výši 20 eur. Druhá možnost je jít do vězení, pokud dotyčný nebude moci pokutu zaplatit.

Šéf úřadu pro veřejný pořádek uvedl, že nedochází k žádnému lovu na bezdomovce, ale že úřad musel jednat. Výzkum ukázal, že další města ve státě v takových případech prostě nařizují vyhoštění z určitých oblastí.

Ve stejnou dobu, v Dortmundu bydlí v úkrytech mnoho uprchlíků. Jiná města ve státě dokonce postavily domy nebo celé bytové komplexy pro uprchlíky.

Severní Porýní-Vestfálsko také hostilo bin Ládinovu tělesnou stráž a jeho rodinu od roku 2008 do roku 2018 s měsíčními sociálními dávkami 1 100 eur až do jeho kontroverzní deportace.

 

Strana Alternativa pro Německo v Essenu na druhé straně v současné době provozuje autobus pro bezdomovce, aby měli kde spát během chladných zimních nocí.

Mnoho lidí se již ve svých zemích cítí jako občané druhé třídy, zvláště když politici hovoří o velkém bohatství Německa, ale zdá se, že nejen že na své chudé občany zapomněli, ale chtějí je také potrestat.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*