Německo nasazuje novou loď Sea-Watch 4 na záchranu migrantů ve Středomoří

Německo nasazuje novou loď Sea-Watch 4 na záchranu migrantů ve Středomoří

Iniciativa United4Rescue podpořená protestantskou církví v Německu nasadila novou loď na záchranu migrantů ve Středomoří. „Sea-Watch 4“ má zahájit svoji první misi v dubnu.

Nová loď byla na slavnostním ceremoniálu v přístavním městě Kiel v severním Německu pojmenována „Sea-Watch 4“. Ceremoniálu se zúčastnili politici, vůdci církve a další hosté. 45 let staré plavidlo, které bylo dříve využíváno pro výzkumné účely, bude nyní použito k záchraně migrantů ve Středozemním moři. První mise bude podle organizátorů zahájena v dubnu.United4Rescue, iniciativa vedená protestantskou církví v Německu (EKD) a podpořená více než 400 dalšími organizacemi, dokázala získat loď přibližně deset týdnů poté, co zahájila kampaň #WirschickeneinSchiff, aby mohla financovat své úsilí o záchranu na moři.

Při inauguraci šéf EKD Heinrich Bedford-Strohm vyzval evropské hlavy států, aby splnily své humanitární povinnosti. „Nesmíme dovolit, aby se utopil jediný člověk, konec diskuze,“ řekl.

„Tato loď tam musí být, protože evropské státy nemají v úmyslu, ani se jim nedaří, zachraňovat lidi ve Středomoří,“ dodal Bedford-Strohm.

V rámci ceremoniálu byla nová loď předána německé nevládní organizaci Sea-Watch, která bude tuto loď provozovat. Organizace již provozuje loď Sea-Watch 3.

Sea-Watch 4 je větší než Sea-Watch 3: Nová loď má za normálních podmínek kapacitu asi 300 lidí. V naléhavých případech však může loď na krátkou dobu pojmout až 900 lidí, řekl Johannes Bayer, vedoucí Sea-Watch. Posádku bude tvořit 26 lidí, dobrovolníků a zaměstnanců, kteří se vydávají na čtyřtýdenní mise, informovala tisková agentura Epd.

Za několik dní loď odpluje z Kielu do španělského přístavu Burriana, kde se podrobí dalším opravám. Podle zpráv médií bude mít Sea-Watch 4 speciální „bezpečný“ prostor s 24 lůžky pro ženy a děti.

Na palubě jsou dvě místa pro lékařské ošetření a posádka je připravena léčit typické symptomy, jako je dehydratace, modřiny nebo popáleniny benzinem, vysvětlil Jan Schill, lékař, který se již zúčastnil tří misí Sea-Watch. Tato zranění jsou běžná u migrantů cestujících na nevhodných lodích. Zdravotnická jednotka Sea-Watch 4 však není vybavena k léčbě závažných lékařských mimořádných událostí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*