Německo „naléhavě hledá“ více migrantů ze zemí mimo Evropskou unii

Německo „naléhavě hledá“ více migrantů ze zemí mimo Evropskou unii

Německá kancléřka Angela Merkelová se sešla s předními německými obchodními a odborovými úředníky, aby diskutovali o tom, jak přilákat kvalifikované pracovníky ze zemí mimo Evropskou unii, zatímco se země snaží řešit nedostatek kvalifikované pracovní síly.Právní předpisy vstoupí v platnost 1. března a usnadní tak státním příslušníkům třetích zemí získat víza k práci a hledání zaměstnání v Německu. Ujednání, která se v současnosti vztahují na absolventy vysokých škol, se rozšiřují na přistěhovalce s odbornou kvalifikací a znalostí německého jazyka.

„Mnoho společností v Německu naléhavě hledá kvalifikované pracovníky, a to i v době slabší ekonomiky,“ řekl Eric Schweitzer, řekl šéf Asociace německých obchodních a průmyslových komor novinářské skupině Funke. „Pro více než polovinu společností je v současnosti největším rizikem pro podnikání nedostatek kvalifikovaných pracovníků.“

Vyzval k „byrokratické a účinné implementaci“ nové legislativy.

Odvětví včetně informačních technologií a ošetřovatelství si stěžovalo na nedostatek pracovníků.

Na zasedání jsme diskutovali o tom, na které země se německé podniky chtějí zaměřit, „a vyřízneme byrokratické překážky“, řekl ministr práce Hubertus Heil pro RBB Inforadio. Jako příklady jmenoval proces uznávání odborných kvalifikací, jazykových schopností a vízových postupů.

Stejně jako mnoho jiných evropských zemí se Německo snaží nalézt rovnováhu mezi potřebami svého trhu práce, stárnoucí rodnou populací a obavami z imigrace.

Heil řekl, že cílem není podkopávat německé mzdy a „v současnosti je náš problém spíše v tom, že nejsme nahrazováni, ale že nedostáváme kvalifikované pracovníky.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německo „naléhavě hledá“ více migrantů ze zemí mimo Evropskou unii

  • Vždyť Mutti Merkel tvrdila, že jdou do Evropy samí doktoři a inženýři. Už jich tedy musí mít miliony. Kde teda jsou? Nebo, že by konečně přiznala, že to s migrací není jak tvrdila?
    Češi jsou pro Němce podřadný národ. Když jsme vstupovali do EU, prosadilo si Německo mnohaletou výjimku, aby nemuselo povolovat Čechům v Německu pracovat. Migranty z Afriky a Blízkého východu vítají jako své spasitele. Cosi je shnilého a my bychom měli být hodně opatrní ve vztazích s Německem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*