Německo: Muž, který zabil ženu vytlačením pod vlak, bude umístěn do psychiatrické léčebny

Německo: Muž, který zabil ženu vytlačením pod vlak, bude umístěn do psychiatrické léčebny

Soud nařídil, aby obviněný, který vytlačil ženu pod projíždějící vlak, byl na neurčitou dobu umístěn do psychiatrické léčebny. Soud uvedl, že nemůže být právně odpovědný za trestný čin v důsledku jeho duševní choroby.Muž, který vytlačil ženu pod jedoucí vlak a okamžitě jí tím zavraždil, bude na neurčitou dobu umístěn do psychiatrické péče, rozhodl soudce.

Soud uvedl, že „znepokojujícím“ trestným činem byla vražda se zlomyslným úmyslem, ale že 28letý podezřelý nemůže být kvůli své schizofrenii usvědčen. Kvůli jeho nemoci v době útoku nebyl schopen rozlišovat mezi správným a špatným, uvedli soudci.

Soud rozhodl, že představuje budoucí hrozbu pro veřejnost, a proto musí být umístěn na psychiatrické oddělení.

K útoku došlo v červenci 2019 v západoněmeckém městě Voerde v Severním Porýní-Vestfálsku.

Podle soudu byla 34letá oběť překvapena, protože útok nebyl ničím vyprovokován, a oběť se s pachatelem vůbec neznala. Soudci uvedli, že motiv byl nejasný.

Obžalovaný řekl, že se v den útoku necítil dobře, že se mu točila hlava a že se musel o někoho opřít. Že by čin provedl úmyslně, však popřel.

Proti rozsudku se lze odvolat.

Méně než dva týdny po tomto útoku došlo k jinému incidentu, při němž byl zabit osmiletý chlapec, když ho spolu s jeho matkou vytlačil muž pod projíždějící vlak na hlavní nádraží ve Frankfurtu. Žena se dokázala vyškrabat do bezpečí, ale dítě zemřelo.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*