Německo: Muslimští migranti sledují v azylovém domě videa Islámského státu

Německo: Muslimští migranti sledují v azylovém domě videa Islámského státu

Úředníci v azylovém domě v Německu vyvolali poplach poté, co zjistili, že několik mladých žadatelů o azyl sledují propagandistické filmy Islámského státu, čímž se mohou radikalizovat.                                

„Úředníci v azylovém domě pro nezletilé bez doprovodu ve městě Freising objevili tři mladé migranty v jejich péči, kteří nejen že sledovali několik propagačních videí Islámského státu, ale fotili se také se symboly této teroristické skupiny,“ informoval Müncher Merkur.

Místí radní Josef Hauner uvedl, „Ujišťujeme se, abychom zjistili jakýkoli náznak radikalizace“ a dodal: „Naštěstí se nic nestalo.“ I policisté i samospráva byli informováni o třech nezletilých migrantech a uvedli, že je budou blíže sledovat.

Mluvčí okresního úřadu Eva Dörpinghaus potvrdila, že tři přistěhovalci sledovali videa Islámského státu a že jeden z nich si vyrobil svou vlastní vlajku této teroristické skupiny. Jeden z migrantů byl popsán zaměstnanci azylového centra jako „ambiciózní, pilný a ochotný se učit.“

„Indikace, že se nezletilé osoby bez doprovodu radikalizují jsou odlišné,“ uvedla Dörpinghaus s tím, že orgány dohledu nad těmito nezletilými migranty musí mít „zvláštní citlivost“, aby odhalily příznaky radikalizace.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) byl také informován a ten proto mobilizoval odborníky proti radikalizaci, kteří nyní s migranty pracují.

Policejní šéf města Freising Ernst Neuner uvedl, že proti migrantům nebude vzneseno žádné obvinění, neboť nebyl spáchán žádný trestný čin. Přirovnal to k německým dětem kreslícím hákové kříže, symbol zakázaný v Německu.

Radikalizace mladých nezletilých migrantů je jednou z hlavních obav německých úřadů, protože některé útoky spáchané letos v zemi byly naplánovány nebo provedeny nezletilými muslimy, z nichž někteří byli žadatelé o azyl.

Bylo hlášeno, že salafističtí kazatelé se infiltrují do azylových domů pro nábor mladých migrantů. Policie a zpravodajské služby varují, že se extremisté hlásí jako dobrovolníci do azylových center za účelem radikalizace přistěhovalců.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*