Německo: Migranti v Lipsku odmítají bezplatné bydlení, není v centru nebo chybí výtah

Německo: Migranti v Lipsku odmítají bezplatné bydlení, není v centru nebo chybí výtah

Mnoho migrantů žijících ve východoněmeckém městě Lipsku odmítlo byty nabízené městskou společností Lipsko Housing and Construction Company (LWB) kvůli tomu, že jsou příliš daleko od centra města, chybí jim výtah nebo jinak nesplňují jejich očekávání, uvádí německý týdeník Junge Freiheit se sídlem v Berlíně.

Lipská LWB v současnosti nabízí ubytování zdarma 1 972 migrantům, kteří v zemi získali azyl, a jen za posledních devět měsíců obdržela 370 žádostí o další ubytování a bylo podepsáno 30 smluv. Více než polovina z nich žije v bytech nejméně dva roky, přesto město plánuje nadále nabízet každé migrantské rodině vlastní byt.LWB přesto uvádí, že mnoho migrantů nové bydlení odmítlo, ale nezveřejnila žádné oficiální údaje o tom, kolik jich je.

Podle LWB je v současné době největší poptávka po bytech s jedním pokojem nebo po bytech s více než čtyřmi pokoji.

Podle městských statistik mělo Lipsko s téměř 600 000 obyvateli 61 170 obyvatel cizího původu, přičemž největší tři skupiny pocházely z Ruské federace (9 712), Sýrie (9 498) a Polska (6 279).

Letos v červnu vyšli migranti v německém hlavním městě Frankfurtu nad Mohanem do ulic a protestovali proti ubytování v Bonamesu, místě starého letiště.

Asi 100 obyvatel zablokovalo ulice v Bonamesu a nedaleké čtvrti Kalbach a stěžovali si mimo jiné na špatné WiFi, nedostatečnou elektřinu, příliš malé byty a příliš málo soukromí. Obyvatelé také považovali umístění modulového ubytování za obecně nevhodné.

Po protestech město oznámilo, že „částečně vyhoví jejich požadavkům“.

Někteří Němci jsou rozmrzelí, že někteří migranti odmítají to, co se rovná bydlení zdarma podporovanému německými daňovými poplatníky, jen proto, že určitá ubytovací zařízení nenaplňují jejich očekávání. Německá vláda plánuje během příštích tří let utratit za migranty 64,5 miliardy eur, což zahrnuje i náklady spojené s bydlením v době, kdy se mnoho Němců snaží stěží platit nájem.

V některých případech byli Němci dokonce vystěhováni z vlastních domovů, včetně starších Němců, aby uvolnili místo pro migranty.

Ministr vnitra Sárska Klaus Bouillon, který patří ke Křesťanskodemokratické unii (CDU) Angely Merkelové, letos prohlásil, že Němci jsou stále skeptičtější k masové imigraci, když vidí, že migranti dostávají lepší a větší dávky než oni.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německo: Migranti v Lipsku odmítají bezplatné bydlení, není v centru nebo chybí výtah

  • · Edit

    Darovanému koni na zuby nehleď. Vše co člověk vidí, slyší a pociťuje vnímáním, je produkt v myšlení a cítění iluze. Nic nikomu nepatří. Ten, kdo vyhnal lidi ze země kde žili a kupčí s nimi aby se jiným bral majetek a přivlastňuje si ho a zneužívá ho, je nazývá zločincem. Na stejné úrovni je ten, kdo v cizí zemi a cizím majetku bydlí aniž by ho právem vlastnil. Kdo si vybírá to, co není jeho a bydlí v cizím, je agresor. Kdo není invalida nebo stará osoba, si nemá co stěžovat, ani si vybírat, když dostává zdarma to, co mu nepatří a míru brání.

  • Díky náboženství věří migranti, že je v Evropě veškerý majetek jejich, že jim ho dal Alláh a že my jim to tu jen spravujeme.
    S takovou vírou, která je z jejich hlediska jistotou, přichází do Evropy, aby si vzali, co je jejich.
    Tentokrát beze zbraní a jen díky zdegenerovaným politikům, kteří je sem zvou.
    Důsledky budou tragické.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*