Německo: Migranti berou lekce o rozdílu mezi sexem a znásilněním

Německo: Migranti berou lekce o rozdílu mezi sexem a znásilněním

V Berlíně nyní funguje seminář sexuální výchovy zaměřený na výuku migrantů o sexuálních normách německé společnosti, informuje deník The Local.  Podle zpráv deníku je čtyřhodinový kurz nazvaný „Společně pro bezpečnost“ v současné době pořádán pouze v hlavním městě, i když německá komisařka pro integraci Annette Widmann-Mauzová vyzvala k širší realizaci v důsledku případu hromadného znásilnění ve Freiburgu, kde z 11 podezřelých bylo 10 uprchlíků.

Témata diskutovaná na semináři se dotýkají řady citlivých otázek, jako je například to, jak zjistit, zda je žena ochotna zapojit se do sexuálních aktivit, a jak má člověk reagovat, pokud to odmítne.

Jedno z videí přehrávaných ve třídě používá metaforu k ilustraci rozdílu mezi znásilněním a konsensuálním sexem.

„Je to jako ptát se člověka, jestli chce šálek čaje.“ Pokud ona odpoví „Ano, mám ho ráda“, je to proto, že ho chce. Pokud váhá, můžete připravit čaj a zeptat se znovu. A pokud někdo řekne „Ne, děkuji“, nedělejte čaj a nezlobte se – je to stejné se sexualitou, “vypráví v angličtině hlasový komentář.

Další video vysvětluje, jakou vzdálenost by měl člověk udržovat, aby nenapadl osobní prostor jiného člověka.

Sezení zorganizovala norská skupina Hero, která spravuje několik ubytoven pro migranty v Německu.

Od roku 2015 se Evropa snaží vyrovnat s důsledky přílivu uprchlíků prchajících před válkou a sociální krizí na Blízkém východě a v Africe.

V průběhu posledních čtyř let Německo přivítalo téměř milion migrantů navzdory tvrdé kritice „politiky otevřených hranic“ kancléřky Angely Merkelové, včetně jejího selhání při řešení kriminality související s migrační krizí.

 

(Ilustrační obrázek Foto: PIxabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německo: Migranti berou lekce o rozdílu mezi sexem a znásilněním

  • Říkal jsem kocourovi, že nesmí obskočit naší kočku. Neposlechl. Myslím, že říkat migrantům něco podobného také nemá smysl.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*