Německo: Migrant vypálil ubytovnu pro uprchlíky v Gudow

Německo: Migrant vypálil ubytovnu pro uprchlíky v Gudow

Poté, co vypukl požár v ubytovně pro uprchlíky v německém Gudowu, byl podezřelý v případu přijat na uzavřenou psychiatrickou kliniku poté, co u dvaatřicetiletého muže byla podle policie diagnostikována duševní choroba. Muž byl zatčen a předveden před soudce pro podezření z pokusu o vraždu a vážného žhářství.

Více než 150 hasičů a záchranných složek pracovalo několik hodin na likvidaci požáru v ubytovacím zařízení pro uprchlíky. Když dorazili záchranáři, budova už byla v plamenech. Obyvatel ubytovacího zařízení pro uprchlíky byl při požáru lehce zraněn a jeden hasič ztratil vědomí kvůli tomu, že se nadýchal kouře.

Požár byl uhašen až druhý den ráno, ale budova byla ohněm těžce poškozena a v současné době není obyvatelná. Majetková škoda činí přibližně 350 000 eur.Požár nebyl jedinou výzvou pro záchrannou službu, protože poblíž hořící budovy byla další osoba, která držela nůž.

„Tato osoba nevyhrožovala záchranné službě, ale spíše vyhrožovala, že se zraní,“ řekl mluvčí hasičů v okrese Thomas Grimm. Osoba byla vzata do vazby policií.

Hasiči museli zachránit celkem 21 obyvatel. Lidé nakažení koronavirem byli v bočním křídle, proto museli být záchranáři obzvlášť opatrní. Hasiči však tvrdí, že měli štěstí.

„Přímo proti budově byl prázdninový komplex hamburského hasičského sboru s dostatečnou kapacitou. Podařilo se nám tam ubytovat všechny obyvatele,“ řekl Grimm. Nakažení byli rychle umístěni do karantény ve sklepě, zatímco ostatní obyvatelé zůstali v horních patrech.

Podle Christopha Magera, okresního správce okresu vévodství Lauenburg, zůstane sedm lidí, kteří jsou v karanténě kvůli infekci COVID-19, stále v ubytovacím zařízení, zatímco zbývajících 13 bude zpočátku bydlet v ubytovně pro mládež v Ratzeburgu a budou distribuováni městům a obcím v okrese.

Na Magera hluboce zapůsobila spontánní ochota pomoci vyjádřená obyvateli Gudowu, kteří postiženým darovali humanitární potřeby, jako je oblečení a přikrývky.

„Rád bych vyjádřil své díky za tuto podporu. V těchto těžkých časech není samozřejmé, že se nám dostane tak velké podpory,“ uvedl Mager.

Migranti v průběhu let z různých důvodů soustavně zapalovali svá ubytovací zařízení pro uprchlíky po celé Evropě, včetně loňského požáru v řeckém táboře Moria, který tábor zcela zničil.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německo: Migrant vypálil ubytovnu pro uprchlíky v Gudow

  • Německo, Francie a Anglie jsou ztracené. Doufám, že si ČR zachová zdravý rozum a že voliči nebudou volit vítače a Eurohujery.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*