Německo: Levicoví úředníci navzdory pandemii tlačí na dovoz migrantů

Německo: Levicoví úředníci navzdory pandemii tlačí na dovoz migrantů

Zatímco stále více Evropanů umírá na virus COVID-19, levicoví politici v Německu požadují, aby Berlín okamžitě přijal nejméně 1 500 migrantů, kteří jsou v současné době ubytováni na řeckých ostrovech.



Začátkem minulého týdne, během rozhlasového rozhovoru, Dirk Behrendt ze Strany zelených, který v Berlíně zastává funkci ministra spravedlnosti a antidiskriminace, prohlásil, že migranti z Řecka musí být přesunuti do Berlína, kde mohou být ubytováni v neosazených hotelech, píše německý týdeník Junge Freheit.

„V Berlíně máme spousty volných hotelů, které by mohly být použity také k ubytování uprchlíků,“ řekl Behrendt.

„Máme kapacity,“ dodal. „Skutečnost, že lidí na Lesbosu (Řecko) žijí v provizorních stanech v dešti a chladu, není pro Evropskou unii důstojná.“

Němečtí představitelé diskutují o dovozu migrantů z Řecka už od prosince. Stát Berlín původně chtěl vyslat letadlo, aby vyzvedlo 1 500 migrantů z Řecka, ale k tomu potřeboval povolení federální vlády.

„Pokud se něco velmi rychle nestane na federální úrovni – a pro mě je to záležitost hodin ne dnů -, pak je Berlín ochoten podniknout své vlastní kroky společně s organizacemi občanské společnosti a dostat lidi z Lesbosu,“ řekl Behrendt .

 

Deník Voice of Europe minulý týden také informoval o podobných výzvách členů Rady pro uprchlíky – nevládní organizace pro uprchlíky – přesunout uprostřed pandemie žadatele o azyl z přijímacích zařízení do soukromých ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, rekreační domy a církevní byty po celé zemi.

 




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*