Německo hrozí snížením dotací zemím, které odmítají vzít zpět neúspěšné žadatele o azyl

Německo hrozí snížením dotací zemím, které odmítají vzít zpět neúspěšné žadatele o azyl

Země, které odmítají přijmout zpět přistěhovalce, kteří byli odmítnuti jako žadatelé o azyl v Evropě, riskují, že ztratí německou rozvojovou dotaci, uvedl vicekancléř Sigmar Gabriel. Jeho postoj byl podpořen ministrem vnitra Thomasem de Maizièrem.           

„Ti, kteří dostatečně nespolupracují, nemohou doufat, že se budou těšit z naší rozvojové pomoci,“ řekl Gabriel v rozhovoru pro deník Der Spiegel.

Na druhé straně, ministr vnitra de Maizière v rozhovoru pro kanál ARD v neděli uvedl, že „plně podporuje tuto myšlenku“. De Maziere má vypracovat plán na ustanovení odmítnutých žadatelů o azyl, a to zejména těch, kteří jsou považováni za potenciálně nebezpečné, jsou drženi v zajetí, nebo nebyli dosud deportováni.

Tento plán má být projednán ministry vnitra a spravedlnosti, kteří se v úterý setkali aby hovořili o možných změnách bezpečnostního systému, který může také zahrnovat zvýšení počtu kamer.

„Učiním velmi konkrétní návrhy na rozšíření možnosti zadržení lidí klasifikovaných jako nebezpeční, než budou deportováni,“ uvedl ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Thomas Oppermann, vůdce Sociálně demokratické strany (SPD), zopakoval nápady de Maizièra a Gabriela v rozhovoru s deníkem mediální skupiny Funke media group, vyzývajíc, aby byly použity sankce proti zemím, které nevezmou zpět tyto občany.

„Nemůžeme vyloučit ekonomické sankce,“ uvedl v pondělí Oppermann, podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Mezitím kancléřka Angela Merkelová uvedla, že Německo se bude zabývat bezpečnostními problémy odhalenými po útoku kamiónem na vánočních trzích, a rovněž slíbila, že vyvine „národní úsilí“ k zajištění, aby se odmítnutí žadatelé o azyl vrátili domů, informovala agentura AP.

Nicméně, Merkelová poznamenala, že „to bude mít úspěchy jen tehdy, pokud budeme jednat ve vztahu se zeměmi, do kterých se musí (odmítnutí žadatelé o azyl) vrátit.“

„Ti, kteří nemají statut pobytu, musí být vráceni do vlasti, ale také se po nás vyžaduje, abychom se zabývali problémy těchto zemí a našli řešení, která jsou v našem společném zájmu,“ uvedla Merkelová.

Kancléřka také uvedla, že se postará o tlak zákonodárců „prosadit Tunisko, Alžírsko a Maroko jako „bezpečné země původu“, aby se urychlily migrační procesy pro občany těchto zemí. Jak nyní, tato iniciativa byla zablokována Stranou zelených.

Opatření zaměřená na změnu zákonů o přijetí a deportaci uprchlíků přichází v reakci na nedávný teroristický útok v Berlíně, který si vyžádal 12 mrtvých a 56 dalších bylo zraněno.

Hlaví podezřelý z útoku byl 24letý migrant Anis Amri, který byl později zastřelen italskou policií při přestřelce v Miláně.

Varování ze strany německých úředníků je zaměřeno převážně na severoafrické země, obecně a zvláště na Tunisko- rodnou vlastí Amriho.

Amri údajně přicestoval do Itálie v roce 2011 na uprchlickém voru a byl uvězněn za žhářský útok ve stejném roce. Byl propuštěn v roce 2015 a měl být deportován. Nicméně, tuniské úřady odmítly přijmout jeho repatriaci, protože údajně neexistovaly žádné dokumenty, které by dokládaly jeho tuniské občanství. V dubnu 2015 Amri pořádal o azyl v Německu.

Amriho žádost byla zamítnuta v červnu a měl být poté poslán domů, ale Tunis opět popřel jeho občanství a odmítl jej vzít zpět. Nový tuniský cestovní doklad pro něj byl vydán dva dny po útocích v Berlíně.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová a Thomas de Maizièr Foto: AFP)       
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Německo hrozí snížením dotací zemím, které odmítají vzít zpět neúspěšné žadatele o azyl

  • Dobrý den, napadla mě jistá myšlenka… po vytvoření „ministerstva pravdy“ a jeho snaze o označování pouze „pravdivých“ informací, bychom mohi skupinově dávat na jejich twitter či facebook stránku zprávy, např. tato o možném snížení dotací, aby CTHH označilo zprávu za pravdivou či ne – dle jejich uvážení – pokud informaci označí za pravdivou, dostane se informace k více lidem mimo alternativu a naopak – pokud zprávu označí za lživou, můžeme doložit zdroje a dokázat, že CTHH se snaží o cenzuru informací.

    Díky za názory, Jacob

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*