Německo: Hamburští daňoví poplatníci utratili od roku 2015 na migranty 5,4 miliardy EUR

Německo: Hamburští daňoví poplatníci utratili od roku 2015 na migranty 5,4 miliardy EUR

Daňoví poplatníci ve městě Hamburk v Německu byli od roku 2015 do konce roku 2019 nuceni utratit za žadatele o azyl téměř 5,35 miliardy EUR, informují oficiální zprávy.Tyto údaje zveřejnil hamburský Senát na žádost občanské skupiny Alternativy pro Německo (AfD), uvádí Junge Freiheit.

V roce 2015 vynaložilo město na výdaje za ubytování a integraci žadatelů o azyl necelých 735 milionů. Následující rok se výdaje města na migranty zvýšily na 1,5 miliardy EUR, zatímco v roce 2017 a 2018 výdaje klesly na přibližně jednu miliardu ročně.

Od června roku 2019 činily výdaje města na migranty zhruba 500 milionů. Do konce letošního roku Senát očekává, že němečtí daňoví poplatníci utratí téměř 800 milionů eur na ubytování, oblékání, krmení a vzdělávání migrantů.

Senát ve své odpovědi pro občanskou skupinu AfD poznamenal, že „důkaz o přímých a nepřímých nákladech a investicích souvisejících s uprchlíky není vždy zjistitelný“.

Předseda parlamentní skupiny AfD v Hamburku Alexander Wolf kritizoval obrovské výdaje města na sociální zabezpečení migrantů a označil je za „šílené náklady [německé] migrační politiky“.

„Astronomické částky“ utracené za sociální zabezpečení migrantů „aniž by se vůbec někdy zeptali (občanů Hamburku), zda to vůbec chtějí“, jsou „bezedným kouskem“ pokračoval Wolf a zdůraznil, že pět miliard eur za pět let je stejně jako „hrubý domácí“ produkt mnoha afrických zemí “.

Nejsou to jen daňoví poplatníci Hamburku, kteří jsou nuceni utrácet astronomické částky na migranty. Německá federální agentura práce zveřejnila v září čísla, která odhalila, že 40 procent všech příjemců sociální podpory v Německu jsou cizinci a každý měsíc stojí německé daňové poplatníky více než 4 miliardy EUR.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*