Německo deportovalo muslimského migranta s dlouhým trestním rejstříkem, Afghánistán ho poslal zpět do Německa

Německo deportovalo muslimského migranta s dlouhým trestním rejstříkem, Afghánistán ho poslal zpět do Německa

Vláda v Afghánistánu odmítla pustit do své země odmítnutého žadatele o azyl, kterého deportovalo Německo. Afghánci tvrdí, že muž byl na hranici obrácen zpět na základě dohody s německou vládou, protože je duševně nemocný.V článku, jehož cílem bylo informovat ty, kteří se obávají cizinců a zločinů, německý deník Bild oznámil, že Afghánistán odmítl deportaci Afghánce s dlouhým trestním rejstříkem a poslal jej zpět do Německa.

Pokus o deportaci byl proveden počátkem minulého týdne, ale na rozdíl od ostatních deportovaných na palubě letadla do Kábulu, 23letý Mortaza D. odmítl na palubu vstoupit a byl odvezen zpět do Mnichova.

Nyní je ve vězeňském středisku pro děti v bavorském hlavním městě až do dalšího přezkumu jeho případu.

Deník Bild uvedl více než 20 zločinů, které Mortaza D., jenž požádal poprvé o azyl v roce 2010, údajně spáchal, za které byl poslán do vězení v Německu. Afghánská vláda však tvrdí, že jeho trestní rejstřík nebyl důvodem, proč byl na hranici obrácen zpět.

„Tato osoba byla duševně nemocná a v důsledku vzájemného rozhodnutí obou stran (Afghánistán a Německo) byl poslán zpět do Německa,“ řekl Murtaza Rasuli, vedoucí právnické podpory afghánských navrátilců na afghánském ministerstvu pro uprchlíky a repartiaci deníku DW.          

„Na základě této dohody, kterou máme s Německem, zranitelné osoby nemohou být deportovány do Afghánistánu. Tento muž splnit tato kritéria a proto byl poslán zpět do Německa.“

Německé ministerstvo vnitra se odmítlo vyjádřit k duševnímu zdraví Mortaza D. s odkazem na jeho právo na soukromí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německo deportovalo muslimského migranta s dlouhým trestním rejstříkem, Afghánistán ho poslal zpět do Německa

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*