Německo bude nyní školit žadatele o azyl na řidiče kamiónů

Německo bude nyní školit žadatele o azyl na řidiče kamiónů

Kvůli akutnímu nedostatku profesionálních řidičů nákladních automobilů, Německá přepravní asociace spustila nový projekt, který bude žadatele o azyl školit, aby získali práci, informoval rakouský list Wochenblick.   

Projekt nazvaný „Jízda do tvé nové budoucnosti“ má za cíl usnadnit žadatelům o azyl stát se řidiči nákladních automobilů.Tímto způsobem chce německý červený kříž (DRK) a Logistická organizace (UVL) zmírnit nedostatek řidičů nákladních automobilů. Tento koncept byl vyvinut společně s autoškolou SVG, informoval deník DVZ.

Během výcviku musí kandidát absolvovat dvě zkoušky. Kromě všeobecné vhodnosti chce DRK také prověřovat jazykové znalosti a stav pobytu. Kromě toho by měl během tříletého výcviku na účastníky dohlížet „uprchlický zástupce“.

Tato iniciativa je nesmírně populární: „Během několika dní se hlásilo 90 zainteresovaných stran z celého Šlesvicka-Holštýnska a dokonce bylo hlášeno i z Hamburku, že na čekající listinu bylo umístěno dalších 50 uprchlíků,“ tvrdí Ilka Hübnerová, šéfka Červeného kříže v Kielu.

Ale ne každý je šťastný. „Jasně říkáme ne,“ prohlásil prezident Federálního svazu odborných sdružení motorových vozidel Wolfgang Westermann. „Nemůžete každého strčit do čtyřiceti tun a nechat ho s tím jet,“ uvedl.

Není jasné, co si o této iniciativě myslí německá veřejnost, která si vzpomíná, že dne 19. prosince 2016 žadatel o azyl Anis Amri najel záměrně kamiónem do vánočného trhu v Berlíně a nechal za sebou 12 mrtvých a 56 zraněných.
Loading...

Podobné články

  • To už přesahuje všechny meze . A tyhle zloduchy, kteří to vymýšlí musíme stále poslouchat a skákat jak oni pískají. To snad ne. Copak jsme všichni plni strachu hlavně z EU. V rámci rovnováhy musí proti poháru strachu pohár odporu nastoupit. Nejsme přeci sebevrazi a nenecháme se dobrovolně zabíjet.

  • Nemci pachaji pod Merkelovou sebevrazdu. Zeme je okupovana USA, ktere odsud zasobuji teroristy v Arabii a v Africe. Na jejich zakladnach startuji drony, vrazdici Araby a jejich deti. To nemaji Nemci pod kontrolou, ani jaderne zbrane, ktere v pripade utoku USA na Rusko povedou ke zniceni Nemecka v odvetnem uderu. Nemecko je take nastupni zemi armad USA a NATO k valce proti Rusku.
    Rusove je osvobodili od nacismu, zahnali armadu nacistu az do Berlina a znicili je. To vse je zapomenuto. Potomci Teutonu a Germanu zpohodlneli a zblbli. Historii zapomneli. Nefunguje jim uz ani pud sebezachovy.

  • Lekari a inzenyri, coz jsou migranti, jak nam rikaji NGOs a Merkelova, budou preskolovat na ridice kamionu, se kterymi mohou pak nas zabijet. Jak chcete proverit dzihadistu bez papiru, ktery lze ve vsem co se ho ptate a nezna rec? Neumeji ani cist, psat, pocitat. Jenom strilet na lidi s Kalasnikovem. Maji jenom nenavist k nam, bezvercum. Tu nenavist zadny vzdelavaci program nevymaze. Cina je posila do lagru, kde maji byt prevychovani. Bezte se tam zeptat na jejich zkusenosti!

  • Nezkušený terorista ukradne náklaďák a nejspíš s ním nabourá. Nedokáže se vyhnout zábranám. Proto si je Němci proškolí. Německo je zvrhlé a dřív nebo později tam vypukne občanská válka.

  • · Edit

    Bez prověření jim dají do rukou ZBRANĚ HROMADNÉHO NIČENÍ.TO zase bude mrtvých při teroristických ůtocích!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*