Německé noviny: Západ si sám podřezává hrdlo tlačením Ruska blíže k Číně

Německé noviny: Západ si sám podřezává hrdlo tlačením Ruska blíže k Číně

USA a Evropa jednají krátkozrace, provokujíc Rusko, aby se rychle obrátilo k rozvíjejícím zemím, včetně BRICS a SCO, napsal deník Die Zeit.

Ruské partnerství s Čínou a hlavními rozvojovými zeměmi, může vést k vytvoření nového světového řádu, kde nebude místo pro nadvládu USA a Evropy, uvedl deník.

Nedávné summity BRICS a SCO, které se konaly v ruském městě Ufa, znamenaly začátek tohoto procesu.

Foto: wikipedia.org
Foto: wikipedia.org

Projekt BRICS často vyvolával úsměv mezi západními zeměmi. Ruská ekonomika je v krizi, Čína zažívá horečku na kapitálovém trhu, zatímco se Brazílie nemůže vyrovnat s vlastními ekonomickými problémy. Ekonomická výkonnost zemí BRICS je velmi různorodá: Například, čínská ekonomika je 28 krát větší než ekonomika Jižní Afriky. Navíc tyto země nemají jednotný systém hodnot.

Nicméně, všechny tyto fakta neznamenají, že by neměl Západ brát vážně vznik nového mocenského geopolitického centra, napsal deník Die Zeit.

Země BRICS- Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika- představují 42 % světové populace, 27% světového HDP a 17% veškerého mezinárodního obchodu. Od roku 2000, zažívají země BRICS rychlý vývoj a snaží se spojit svou politickou váhu, aby posílily svůj vliv na mezinárodní scéně, a odsunuly dominantní postavení západních zemí.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu
Loading...

Podobné články

Komentář “Německé noviny: Západ si sám podřezává hrdlo tlačením Ruska blíže k Číně

  • USA se snaží zachránit před krachem tím, že naženou Evropu do války s Ruskem. Nechme USA v klidu zkrachovat a neposlouchejme jejich diktát. EU je dnes již řízena z USA. Německo je okupované a nemůže s tím začít. Ale Řecko, ČR, SR, Maďarsko, Itálie, Španělsko a Portugalsko by spolu s Anglií mohli eurozonu a tím i euronesmysl zrušit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*