Německé město je v šoku, muž z Keni přiznal, že zavraždil 17letou dívku v uprchlickém táboře

Německé město je v šoku, muž z Keni přiznal, že zavraždil 17letou dívku v uprchlickém táboře

Tělo sedmnáctileté dívky bylo nalezeno dva dny poté, co její rodiče oznámili, že jí pohřešují. Zatímco dívku hledalo více než 150 lidí, byla již zavražděna v uprchlickém táboře v blízkosti Bonnu. Podezřelý, který měl jak německý, tak keňský pas, byl údajně již v hledáčku policie.

Muž, který byl zadržen v táboře pro bezdomovce a uprchlíky v západoněmeckém městě Saint Augustin, připustil, že na 17letou dívku zaútočil. Generální prokurátor Bonnu Robin Fassbender uvedl, že byl vydán zatykač na 19letého muže s německým a i keňským občanstvím.„Proto předpokládáme úmyslnou vraždu,“ uvedl generální prokurátor.

Prokurátor rovněž uznal, že 19letý podezřelý se již dříve objevil v hledáčku policie. Neposkytl však žádné bližší informace, neboť muž byl tehdy mladistvý a informace o stíhání mladistvých jsou podle německého zákona neveřejné. Německá stanice WDR však informovala, že byl obviněn ze sexuálního zneužívání a šíření pornografie.

Ačkoli šetření stále probíhá, byly zaznamenány některé podrobnosti. Podezřelý se údajně s dívkou setkal krátce předtím, než došlo k tragédii. Muž přiznal, že se s obětí setkal dne 30. listopadu a šli spolu do hospody, poté s ním šla do uprchlického tábora. Poté se pohádali, což bylo pro dívku fatální.

Její tělo bylo nalezeno v pokoji podezřelého v uprchlickém táboře dne 2. prosince. Podle místní stanice WRD chtěla navštívit svého přítele v Bonnu, ale nikdy tam nedorazila. Osobní věci dívky byly nalezeny na břehu jezera, které leží poblíž azylového střediska.

V důsledku toho, více než 150 policistů a pracovníků záchranné služby, včetně potápěčů, prohledávali vody a okolí s vrtulníky a psy. Policie se brzy dostala na stopu podezřelého, a když přišla do tábora, okamžitě se přiznal.

Smrt dívky šokovala její rodné město a okolí. Ve městě Unkel byly vyvěšeny vlajky na půl stožáru, zatímco lidé přinesli svíčky a květiny k uprchlickému táboru v Saint Augustinu.

„Jsme otřeseni, celý region je paralyzován,“ řekl starosta Karsten Fehr.

Tento incident je poslední z řady násilných činů, které postihují jihozápadní univerzitní město od roku 2016.

Vláda Angely Merkelové nedávno čelila veřejné kritice ohledně politiky otevřených dveří pro přistěhovalce ze Středního východu, kteří jsou dle mnohých odpovědní za rostoucí kriminalitu v Německu, především znásilnění.

 

(Ilustrační obrázek Foto: REUTERS / Wolfgang Rattay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*