Německé lázně zakázaly ženám nosit bikiny kvůli „kulturní citlivosti“, ale burkiny stále povolují

Německé lázně zakázaly ženám nosit bikiny kvůli „kulturní citlivosti“, ale burkiny stále povolují

Po stížnostech hostů zakázaly lázně Duisburg Niederrhein-Therme ženám nosit odhalující bikiny. Jak uvedl deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), někteří návštěvníci se cítili pohoršeni kvůli pohledům na ženy v těchto plavkách.

„Jsme místem, kde se setkává mnoho kultur. Liberálnost není vždy tolerována všemi návštěvníky,“ uvedla mluvčí Niederrhein-Therme pro WAZ, která jako důvod zákazu uvedla „kulturní citlivost“.V Duisburgu, který se nachází na západě Německa, má 43,3 procenta obyvatel přistěhovalecký původ. V okrese Hamborn, kde se termální lázně nacházejí, činí tento podíl 57,4 procenta.

V budoucnu budou zaměstnanci na zákaz upozorňovat spoře oděné ženy. Návštěvníci si pak budou muset své plavky vyměnit, zdůraznila mluvčí. Podle zástupců lázní tanga do wellness centra nepatří.

Předseda parlamentní skupiny Robert Lambrou ze strany Alternativa pro Německo (AfD) v hesenském státním parlamentu sdělil deníku Junge Freiheit, že mu mluvčí termálních lázní řekla, že nošení burkin je povoleno. Takzvané burkini jsou dvoudílné plavky pro ženy, které zakrývají celé tělo kromě obličeje a rukou, typicky nošené muslimkami.

Koupaliště v lázních nyní vyvěsilo cedule odkazující na zákaz.

„V zájmu všech přítomných hostů upozorňujeme, že v našich termálních lázních nejsou povoleny nevyhovující plavky (tanga, brazilské bikiny atd.),“ informoval WAZ.

AfD v minulosti prohlásila, že přistěhovalectví, zejména z muslimských zemí, povede k hlubokým změnám v kultuře Německa, včetně toho, co společnost považuje za přijatelné pro ženy. Strana dokonce toto téma uváděla na plakátech kampaně.

Většina muslimských společností je známá svým odporem k ženám, které nosí určité typy oblečení, jako jsou sukně nebo bikiny. Například ve Spojených arabských emirátech jsou bikiny zakázány.

V zemích, jako je Francie, byly ženy ve většinových muslimských čtvrtích obtěžovány za to, že nosí určité oblečení, což v zemi vyvolalo debatu o právech žen. Ve městě Štrasburku dokonce jednu ženu udeřili do obličeje za to, že si minulý měsíc oblékla sukni, přičemž video, na kterém se její zranění šíří po sociálních sítích, se objevilo na internetu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*